| Alexandru_Bogdan_1993_zVPS a întrebat:

Ce jocuri horror imi recomandati? Gen Amnesia:The Dark Descent ( nu m-a speriat deloc) sau Dead Space 3 ( ala numai groaza nu e). Vreau ceva care sa ma sperie calumea.

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Pai cica Amnesia e foarte horror deci nu stiu ce te-ar putea speria.L-ai jucat si tu pe-ntuneric cu casti?
Am vrut sa incerc si eu seria Dead Space dar ma enerveaza gameplay-ul.Nu e genul meu.Nu ma pot misca destul de repede stanga-dreapta/sus-jos cu tinta.
Nu cred ca te sperie, pe mine nu m-a speriat dar daca-ti plac astea puzzle cum e Amnesia incearca Penumbra(3 episoade sau 2 parca).
Poti incerca si Doom 3.Nu e infricosator dar cred ca e gen Dead Space. Poate-ti place.
Poti sa mai incerci(nu le-am jucat deci nu imi dau cu parerea dupa cateva video-uri pe you tube):

Amnesia: a machine for pigs
Outlast

Poate par un dezaxat pentru ca am ideea asta dar i-ati un laptop sau imprumuta unu' si baga la joc in pustiu(o padure ceva...)

| Alexandru_Bogdan_1993_zVPS explică (pentru Wehrmacht):

Pai am auzit de la multi ca Amnesia este cel mai horror game ever. Dar nu m-am speriat... Am jucat cu casti la maxim, pe intuneric si nu m-am speriat... Dead Space nici atat nu ma sperie. Doom 3 am jucat, nu e de groaza deloc, Penumbra am jucat primul episod acum 2 ani, am jucat si Slender Game ( la ala am sarit de pe scaun ). Daca poti sa-mi dau un link cu Cry of Fear as fi foarte bucuros, pentru ca am auzit ca e foarte de groaza puppy dog eyes

6 răspunsuri:
| raresbarbier a răspuns:

Half life

| Alexandru_Bogdan_1993_zVPS explică (pentru raresbarbier):

Half life nu e horror.

| Wehrmacht a răspuns (pentru Alexandru_Bogdan_1993_zVPS):

Nu prea stiu alte site-uri...pe rar.bg nu l-am gasit.Doar pe astea doua caut.Mai e si iso.hunt.

| danutzz008 a răspuns:

Slender Game
Condemned Criminal Origins
Clive Barkers Undying
Call Of Cthulhu - Dark Corners Of the Earth
Silent Hill 4: The Room
Penumbra Black Plague
Cry of Fear

| catalin136 a răspuns:

Vrei joc de groaza joaca outlast