| Missperfect a întrebat:

Ce jocuri mai draguta stiti cu foaie si pix si cum se joaca?(in afara de x si 0)fundita PENTRU CELE MAI MULTE!

9 răspunsuri:
| aryana1991 a răspuns:

T-tari
o-orase
m-munti
a-ape
p-plante
a-animale
n-nume
t-total. punctele se calculeaza asa:10 puncte pentru raspuns unic
5 puncte daca mai are cineva acelasi raspuns ca tine 20 de puncte daca esti singura care a raspuns la intrebarea respectiva.litera cu care sa inceapa tomapantul se alege din alfabet

| miku0101 a răspuns:

Spanzuratoarea, TOMANAP,lant, portocalele, 20 de intrebari.happy

| DCSHOE a răspuns:

Tomapan, biscuitele, spanzuratoarea...

| DuDux3 a răspuns:

Fistic.

| AnaAnahi a răspuns:

Tomapan, spunzuratoarea, painicilelaughing, Ce intra intr-o valiza.

| AdytzTheWolf a răspuns:

Avionashe,faci un patrat de 10 per10 patratele (foaie de mate) si in el faci 3 avionashe unde doresti, in lateralul patratului numerotezi pe verticala cu 1, 2, 3...pana la 10 si pe orizontala deasupra patratului cu litere a, b, c...etc,dupa cel cu care joci spune sa zicem 1b, te uiti pe patrat la 1 si la b, daca ti-a dat pe o parte a avionului sa zicem pe aripa spune-i nimerit, daca til ad pe cap spui mort iar avionul ala e distrus, si de exemplu daca tie palit avionul de 3 ori (in afara de cap) e distrus, ca sa castigi trebuie sa distrugi toate avioanele adversarului, sper ca te-am ajutat daca mai ai intrebari ady. wolf e idu meu te ajut cu placeere

| AcTy a răspuns:

Avionu, Magarusu big grin

| alexacris00 a răspuns:

Pai...este unul...iti desenezi conturul mainii pe o foaie si in interiorul conturului mainii desenate scrii nr. pana la 100 sau la 30 dezordonate. Tu ii spui partenerului tau ce nr. trebuie sa caute iar el trebuie sa-l gaseasca. Dupa aceea e randul tau(el alege un nr. si tu trebuie sa il gasesti) si tot asa. Sper ca te-am ajutat:p

| freacken a răspuns:

Sau mai poti pinicelele e vechi dar merge