| anonim_4396 a întrebat:

Ce jocuri mai stiti? diseara cand ies pe strada vreau sa ne mai jucam jocuri noi ca m-am plictisit de cele vechi.
Inafara de adevar sau provocare, parola si fate-ascunselea

Dau funda pentru cel mai interesant joc!

Răspuns Câştigător
| Jessica a răspuns:

Bună.
Fete filme sau băieți, muzică sau tot ce vreți:
2 copii se duc într-un loc unde să nu-i audă nimeni și aleg un număr de la 0 până la 10. Cine îl ghicește își alege o categorie, de exemplu flori. Cei 2 trebuie să se ducă în același loc să aleagă ce floare este fiecare. După aceea cel care a ghicit numărul trebuie să aleagă dintre florile care le-au pus.

Țările:
Fiecare își alege o țară. Cineva trebuie să arunce mingea în sus și să strige o țară ( se trage la sorți cine aruncă ). Când mingea este aruncată toți ceilalți trebuie să fugă, în afară de cel care este țara respectivă. Acela trebuie să prindă mingea, iar când a prins-o spune „STOP!". Atunci ceilalți se opresc din alergat. El trebuie să facă 3 pași, iar după aceea să arunce cu mingea în cineva. Cel care a fost nimerit are o pâine și dacă nu l-a nimerit cel care a aruncat are o pâine. La 3 pâini i se pune poreclă. După aruncă mingea cel care a fost nimerit.

Sper că te-am ajutat! Scuze dacă nu le-am explicat destul de bine, dar am fost puțin grăbită și jocurile astea mă jucam eu.

1 răspuns:
| mony_3128 a răspuns:

La comanda color: cineva spune o culoare si ceilalti trebuie sa atinga acea culoare sau sa fuga pentru a nu-i prinde cel ce a spus culoarea.
cand toti au atins acea culoare trebuie sa spuna alta. daca prinde pe cineva, cel prins trebuie sa ii ia locul.
exemplu: la comanda color rosu. daca ai atins culoarea rosu de oriunde esti in siguranta.
fundita PLZZZ