| simplu36712541 a întrebat:

Ce limba straina imi recomandati sa invata tinand cont ca am 12 ani... in afara de engleza sau franceza?

Răspuns Câştigător
| Petronela a răspuns:

Spaniola, Italiana sau Latina.Succes.fundita?

42 răspunsuri:
| tputputpux3 a răspuns:

Germana, eu invat de la 4 ani germana si plus ca germana te va ajuta foarte mult in viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 12 si ador o tara, deci a trebuit sa-i invat si limba. Japoneza love struck E super usoara...am invatat cele 3 alfabete intr-un an.De la 11 la 12 ani. Spaniola am invatat-o de la Telenovele, ma uitam cand nu aveam ce sa fac!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Germana

| mary_5801 a răspuns:

Poti invata italiana ca este mai usoara. poate si spaniola

| Yoanna_4969 a răspuns:

Germana

| Horyka a răspuns:

Italiana deoarece daca te duci in italia aia sunt atat de prosti incat doar italiana stiu!

| DramaQueen163 a răspuns:

Germana te poate ajuta foarte mult

| fantomadinmormant a răspuns:

Buna! Eu iti recomand germana, e esentiala, e a treia limba. Eu am tot 12 ani si vreau sa o invat:p

| Ingerul_4184 a răspuns:

Italiana si spaniola sunt destule.germana este km grea si urata din punctul meu de vedere thinking

| cristinuza a răspuns:

Eu iti recomand germana, greca, italiana, bulgara, rusa

| cristinuza a răspuns:

Germana, italiana, greaca, rusa, portugeza, bulgara, spaniola depinde ce faci

| yonutgabi a răspuns:

Sal
laughing
ce raspunsuri idioate
germana e o limba foarte grea straight face
rusa de asemenea straight face
Spaniola. ar fi o idee, dar nu iti va folosi niciodata
mai bine incearca sa inveti engleza. chiar daca acum ti se pare naspa
o sa vezi in viitor iti va folosi enorm de multwinking
deci bafta
alege si u raspunsul meu castigatorwinking

| fatima a răspuns:

Italiana seamana mult cu romana deci poti so inveti usor
bafta fundita?