| anonim_4396 a întrebat:

Ce limba straina (in afara de engleza, franceza) imi recomandati sa studiez?

20 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Îti recomand limba rusa sau italiana.

| antonius74 a răspuns:

In zilele noastre, rusa este o limba foarte rara. totusi, germana este ceva mai cautata decat rusa. italiana si spaniola pot fi un avantaj si nu sunt greu de invatat ambele. daca te consideri destept, ai putea incerca japoneza...

| Kassandra1408 a răspuns:

Araba e la mare cautare- toti absolventii de la engleza-araba au joburi asigurate de guvern, Ti-o recomand din toata inima

| vilmaristul a răspuns:

De ce nu incerci germana, e o limba care nu este prea usor de invatat, dar satisfactia va fi cu atat mai mare, iar utilitatea o vei simti,, excursionand"polonia, elvetia, germania...

| monyk a răspuns:

Buna, orice limba este bine sa o sti si este de folos, eu zic ca in afara de engleza si franceza, e bine sa stii spaniola, germana, portugheza, italiana...si multe altele.

| JoJo a răspuns:

Spaniola:X (idem daniBuBu)hee hee

| daniDeeDee a răspuns:

Spaniola love struck

| Dianna a răspuns:

Coreeana si arabalove struck grele dar frumoase!

| viki a răspuns:

Oricare.

| ايرينا a răspuns:

Eu zic spaniola. E foarte frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Germana, chineza, rusa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chineza, araba sau rusa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Învață limbi rare: turcă, greacă, rusă, țigănescă, arabă, etc. inclusiv dialectele lor. Vor fi de viitor.
Mult succes în taina lor.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Germana. Depinde acum daca-ti place.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmmm, si pe mine ma framanta intrebarea aceasta... O sa aleg totusi intre chineza(China e a doua putere a lumii) si rusa...

| conflict a răspuns:

Germana, rusa, italiana. Asta e ordinea care cred ca sunt si utile!

| mhann a răspuns:

Germana. Iti deschide calea spre firmele nemtzesti.

| ryxize a răspuns:

Limba rusa, portugheza, italiana...Mai bine te-ai ginde tu ce ai vrea sa studiezi!

| razzy a răspuns:

Eu cred ca sa tii mai multe limbi e bine... dar accentueaza mai mult pe engleza si franceza big grin

| maia_2994 a răspuns:

Hmmmthinking ...eu cred ca germana e foarte folositoare dar tu hotaeasti ce vrei sa inveti