| AngelOnEarth a întrebat:

De ceva timp mi-a intrat in cap sa mai invat o limba straina. La scoala fac engleza si franceza si am invatat si spaniola acasa. Acum as vrea sa invat o limba mai exotica, mai neobisnuita, insa nu foarte grea ca sa o pot invata fara ajutorul unui profesor. Ce imi recomandati?

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Limbile exotice nu sunt usoare.

| xxdd a răspuns:

Si eu recomand tot germana.
Este mult mai folositoare si de baza decat celalalte limbi care-s mai usoare (italiana, spaniola).
Eu fac germana intensiv la scoala si stiu cat de cat bine. Seamana si mult cu engleza, asa ca nu va fi chiar asa de greu.

noroc:*:*

| кא๔ a răspuns:

Germana.
Eu fac germana la scoala in loc de franceza si este super. Mai ales cum trebuie sa spui anumite sunetee. Este chiar ok sa iti placa atatea limbi. o sa ajungi ceva in viata daca stii multe limbi straine

| Catecrs a răspuns:

Africanaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

| girl99as_7693 a răspuns:

Ce zici de germana?

| LaTulipeNoire a răspuns:

Si eu iti recomand germana! Se aseamana foarte mult cu engleza.Nici nu stii cat de mult mi-a fost de ajutor sa stiu cateva cuvinte in germana atunci cand am fost cu tatal meu sa cumparam o masina.Majoritatea de acolo vorbesc engleza mai ales copii, si chiar daca nu cunosc limba inteleg si engleza, de aici reiesind faptul ca se aseamana foarte mult!