| anonim_4396 a întrebat:

Ce limba straina mi-ati recomanda sa invat in afara de engleza si franceza?

10 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Spaniola este o limba superba.

| Lullabies a răspuns:

Germana, o sa-ti foloseasca foarte mult in viitor, te asigur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde pentru ce iti trebuie. O limba de larga circulatie te ajuta oriunde. Daca e pentru un viitor loc de munca, limbile "exotice" (rusa, chineza, etc) sint mai profitabile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde daca vrei sa ramai in tara sau ce obiective ai pe plan profesional.
Iti recomand germana. Sau, si mai bine, o limba exotica, gen araba, persana. Astea se platesc foarte bine pentru traducatori.
Depinde si de orasul in care locuiesti sau de cel in care vei merge/esti la facultate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Japoneză.

| Stella17 a răspuns:

Buna italiana o inveti rapid si e simpla eu am invatat in 3 luni sa vorbesc perfect italiana si e foarte FRUMOASA.

| dianna92 a răspuns:

Se cauta foarte mult acum vorbitori de japoneza, chineza, coreana. Am vazut ca multe universitati au si scos astfel de profile cu limbi asiatice. De asemenea, la targurile de joburi se cautau vorbitori de limbi asiatice deci cred ca iti va prinde bine pe viitor sa inveti o limba din asta.

| RichardCezar a răspuns:

Germana?

| rastadoll a răspuns:

Da germana este foarte cautata.

| kingercean a răspuns:

Rusa, am un prieten care urmeaza un curs de rusa mie mi se pare o limba frumasa, dar este parerea ta, nu a mea