| allyson a întrebat:

Ce lucruri as putea vinde la bazarul de Pasti de la scoala, altceva in afara de bratari/cercei hand-made sau salata de fructe? Am nevoie de cat mai multe idei si care sa necesite resurse financiare/materiale cat mai putine.
M-am mai gandit la suc de fructe sau bauturi calde gen ceai, ciocolata calda, etc. Dar nu sunt inca sigura asa ca as vrea sa vad si alte sugestii.

Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1)bauturi ( cum ai zis tu )
2)felicitari
3)modelaje din lut
4)briose
5)spumant de baie

Iata o metoda simpla si rapida ca sa-ti faci spumantul de baie de care te poti bucura oricand vrei sa te rasfeti.Sau mai poti sa pui putin intr-o sticluta draguta si sa i-o dai cadou celei mai bune prietene.
1.Intr-un vas curat toarna 2 cesti de sampon transparent sau putin colorat, trei cesti de apa si doua linguri de sare.Amesteca incet solutia, pana cand se ingroasa putin.
2.Presara foarte putin colorant alimentar rosu in solutia ta si amesteca din nou.Continua sa adaugi cate putin colorant alimentar pana cand amestecul capata o nuanta perfecta de roz.
3.Adauga zece picaturi de ulei eteric, ca sa-l parfumezi imbietor. Poate o sa fie de trandafir, lanvada, ylang-ylang, lemn de santal, mirt, lemn de trandafir sau musetel.Toate au arome relaxante si bogate.
4.Toarna spumantul de baie intr-o sticla si inchide-o bine.

6) rame pentru poze
7)cordelute, esarfe, bentite
8) carti de joc care nu iti mai trebuie
9) iconite
10) lantisoare cu cruciulite
11) sticlute cu esente parfumate
12) sporul casei

http://www.google.ro/imgres
imgurl=http://4.bp.blogspot.com/......=108&ty=81

13) Jocuri PC ( le iei de pe net si le pui pe CD, apoi le vinzi :)) )
14) Agende
15) Calendare mici facute pe calculator ( daca ai imprimanta )
16) Salata de fructe ( cum ai zis u )

Si cam atat mi-a venit :) Sper ca ti-am fost cat de cat de folos.