| nellyneliana a întrebat:

Ce mai stiti despre sfarsitul Lumii? Credeti in asa ceva?

Răspuns Câştigător
| seriFos a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...probabil daca va exista sfarsitul Lumii va fi tot din cauza oamenilor si a poluarii.winking

19 răspunsuri:
| addflo a răspuns:

Eu nu cred. De ce? Pentru ca oamenii se sperie din orice si emit enunturi fantastice pentru orice prostie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred in sfarsitul lumii... o sa traim si o sa vedem ce se va intampla...pana atunci...have funwinking

| Marii a răspuns:

Nu vad, nu cred. De ce sa cred daca nu primesc dovezi adevarate?

| turtl3 a răspuns:

Pana o sa vina sfarsitul planetei noastre(daca o sa vina), o sa ne mutam pe alte planete...

cami
| cami a răspuns:

lolita
| lolita a răspuns:

Parca a mai fost si in anul 2000, nu? Nu iti face griji ca nu vei apuca ziua aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate nu mai stiu nimic, la ultima intalnire cu privire la sfarsitul lumii am chiulit, imi pare rau, promit ca data viitoare cand vor mai aduce astia schimbari sfarsitului lumii voi fi prezent.
Cu stima, Membru permanent in grupul de lucru insarcinat cu sfarsitul lumii.

| Encore a răspuns:

Io cred intr o schimbare a lumii dar nu sfarsitul...

| greg a răspuns:

Cred, dar va veni cand nu va stii nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred pana nu vad. vreau dovezi.nici moartea no vad deci nu cred.cum sa cred in sfarsitul meu daca eu sunt viu? cand oi primi dovezi ...probabil deja e tarziu? cam asa si cu sfarsitul lumii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfarsitul lumii o sa vina cand o sa se termine Pamantul.

cami
| cami a răspuns:

Deci va rog frumos, chiar si Dumnezeu v-a raspuns..deci, hai sa-L credem happy

| ambutisare a răspuns:

Nu cred, dar toate au un sfarsit.Om trai si om vedea.
Probabil noi ne vom creea propriul nostru sfarsit cu toata lumea asta intoarsa pe dos.
Numai bine. Noapte buna happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu cred. Si sti de ce? Pentru ca intrebarea: "de ce sa cred daca nu am dovezi? " nu prea are sens. Pentru ca daca ai dovezi, le vezi, atunci sti cu certitudine, nu trebuie sa crezi. Iar daca spui ca crezi, asta inseamna ca in ciuda faptului ca nu ai poate nici o dovada certa, tu alegi sa CREZI in ce spune DUMNEZEU ca se va intampla. Alegi...este o alegere: iar decizia o iei aici, pe pamant. Cand va veni sfarsitul, si eu CRED ca va veni, atunci va fi prea tarziu. Prin Isus Hristos si sangele Sau poti avea viata vesnica atunci cand iti plangi pacatul si te intorci sincer la Dumnezeu. Iei Cuvantu LUI, BIBLIA si afli cum e El si ce doreste El de la tine. El iti va da o viata noua, schimbata. Vei gusta sensul vietii tale si nu te va mai durea capul de sfarsitul lumii: pentru ca atunci Hristos, Regele ne va lua pe toti la El si vom domni impreuna cu El pentru intreaga vesnicie. Nu iti cer sa crezi ce iti spun, insa iti cer sa cauti, sa citesti, sa te informezi: TOTI oamenii care s-au apucat sa studieze Biblia ca sa o poata contrazice, au sfarsit crezand in Dumnezeul viu pe care il propovaduia Biblia. TE incurajez sa cauti, sa citesi si sa nu te lasi pana nu te convingi: sau intr-un fel, sau in altul. Insa trebuie sa alegi: ai doua alternative: DUMNEZEU sau SATANTA: VIATA sau MOARTE. Tu alegi!

| AndrusKanu a răspuns:

Sfârşitul lumii va fi mai devreme sau mai târziu, dar sigur va fi.

| gagiqutzza a răspuns:

Sincer eu nu cred in asa ceva.singurul care stie cand va fi sfarsitul lumii este Dumnezeu.parerea mea.

| Pho3nix a răspuns:

Doar Dumnezeu decide soarta lumii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una cred si mie tare frica. o sa vina cand o sa ne asteptam mai putin, vai de copii nostri

Răspuns utilizator avertizat