| Annaid a întrebat:

Ce credeti despre sfarsitul lumii? [stiti voi legat de 2012]

Răspuns Câştigător
| yanis a răspuns:

Poate fii adevarat sau nu, noi trebuie sa asteptam pana in 2012 ca sa aflam
dar nu cred ca este adevarat, Dumnezeu decide ceea ce se intampla, nu noi. oamenii au facut foarte mult rau lumii, de aceea sunt atatea cutremure, eruperi de vulcani, deoarece oamenii sunt pedepsiti!

19 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Sfarsitul lumii a fost deja anuntat de mai multe ori pana acum.In anul 1000 oamenii l-au asteptat infricosati, adunati prin biserici in toata lumea crestina, semnele din Apocalipsa au fost interpretate in fel si chip, dar adevarul e ca nimeni nu stie nici macar daca omenirea va avea un sfarsit.Singurul argument care ar sta in picioare, dupa parerea mea, ar fi disparitia dinozaurilor; numai ca nici pana astazi o argumentatie coerenta in favoarea uneia sau a alteia dintre cauzele formulate nu s-a dovedit a fi certitudine.Asa incat, mai important decat sa ne tot intrebam ar fi sa traim; atat cat ne este dat; fiindca, daca nu stim sigur de va exisa un sfarsit al lumii, un sfarsit al fiecarui individ care o alcatuieste sigur va fi; la timpul hotarat de destin fiecare dintre noi va muri; si vom lasa grija unui apocaliptic sfarsit al lumii generatiei care va veni.Numai bine.

| AvalohAlyn a răspuns:

Dupa cum s-a mai zis va fi doar sfarsitul unei perioade, unui ciclu si nu moartea noastra. Vor fi niste schimbari la anumite nivele cel mai probabil nicidecum sfarsitul sau distrugerea planetei. Daca te vei documenta mai mult la concluzia asta vei ajunge. Apropo, un eveniment atat de important si major ca Apocalipsa numai Dumnezeu Tatal stie cand si cum va veni, scrie si in Sf.Scriptura ca numai El stie cand va veni si cum va veni, va veni ca un fulger si ii va lua pe multi pe nepregatite.Numai bine

Apache
| Apache a răspuns:

Nu o sa vina ma! :. garantez eu ca nu o sa vina! ...si stii de ce? fiindca am garantie la ps3 pana in ianuarie 2013!

| mihaibrasov a răspuns:

E doar sfarsitul unui ciclu. Universul e ciclic. Dar atunci cand se termina un ciclu incepe altul, mai evoluat. Atat.

| mgtow a răspuns:

Probabil se va schimba ceva cursul sau orbita de rotatie al planetei terra...de ar fi cu adevarat sfarsitul lumii i-as da o multime de multumiri lui dumnezeu oricum m-am saturat de viata

| anad a răspuns:

Nu va fi nici un sfarsit al lumii fiindca nimeni nu are certitudini, ci doar speculatii, presupuneri, interpretari, scenarii. Fenomene naturale, de toate felurile, au fost tot timpul, doar ca nu a fost posibil sa fie mediatizate la fel ca si acum.

| yoo23 a răspuns:

Doar Dumnezeu decide sfarsitul lumii, si dupa mine nu o sa fie prea curand. O sa mai traim muuuuult.

| Dragosgan a răspuns:

Stiti voi, mai terminati.

| Karan2000 a răspuns:

Nimeni nu poate sti asa ceva, este si un verset in biblie in care zice cam asa ceva: va veni noaptea ca un hot si nimeni nu va sti noapte in care va veni.

| Brunetica a răspuns:

Astea sunt vorbe care nu au rost, nu oameni decid cand vine sfarsitul lumi ci Dumnezeu asa ca stai linistita ca nu e nici un sfarsit a lumi.

| djcosty_7523 a răspuns:

Eu cred ca e o mare prostie am vazut la stiri ca au anulat sfarsitul lumii, acum ce sa mai cred e o bataie de joc.

| leonardo a răspuns:

Salutare. Urmaresc cu maxima atentie subiectul iar ultimele informatii au demonstrat un adevar incontestabil: it's a big pile of bullshit

| babyblue a răspuns:

E o prostie.
Despre sfarsitul lumii sau Apocalipsa se vorbeste si in Noul Testament, dar niciunde nu vei gasi vreo data a posibilei catastrofe.
Sfarsitul lumii trebuia sa vina in 2000. Ce amuzantlaughing...parca se facuse si o melodielaughing.

| OchyDeViperă4Love a răspuns:

Nu va fi sfarisul lumii in 2012. Cei de la scenariile SF au spus ca in 2000 va fi sfarsitul lumii si vazand ca nu le-a mers au mutat pe 2012. Nu credeti in asemenea porcarii! 8-)

| IOANAio9 a răspuns:

Este o mare prostie!

| PRTAWL a răspuns:

Nu mai crede nimeni in Isus Hristos, In Biblie, IN Dumnezeu? Trebuie sa se implineasca multe semne pana la sfarsitul veacului acestuia 1.Anticristul 2.Rapirea biserici 3.Reconstruirea templului din Iersualim 4.Anticrist se proclama Dumnezeu 5.Anitcrist conduce lumea6. Cei 7 ani! Necazul cel mare!

| KinG_5058 a răspuns:

Nu pre cared ca s-ar sfarsi lumea. daca nu ma insel, in 2000 trebuia sa se sfarseasca lumea, iar in toamna trecuta trebuia sa inceapa al 3lea razboi mondial.probabil vor fi niste eruptii solare care s-ar putea sa distruga toate retelele electrice din lume si ne-ar arunca inapoi in evul mediu

| nico14 a răspuns:

Nu` Ca asa au zis aia ca si in 2002 o sa murim si uite ca suntem in picioare... pe pamant...

| marius_5268 a răspuns:

Nu te mai gandi cand o veni o veni si gata