| Bisbiavatar12 a întrebat:

Ce NU au voie controlorii ratb sa faca unui minor?

1 răspuns:
| Deji_Emanuel-Andrei_2001 a răspuns:

1. Nu pot sa te de-a jos din autobuz, numai jandarmii sau politia te pot da jos
2. Nu pot sa te legitimeze, tot jandarmii sau politia pot
3. Nu pot sa te controleze corporal sau sa te deposedeze de bunuri obiecte personale
4. Sa te injure, agreseze sau altele

Ce pot doar sa faca e sa anunte politia sau jandarmii care iti vor da o amenda mai mare, decat cea pe care o primesti normal, eu am patit... In loc de 25 de lei cat era normal, am platit 100 de lei pentru ca m-am opus, si au chemat jandarmii