| LTAA a întrebat:

Controlorii RATB controleaza in weekend?
Daca da, in ce intervale?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat circula autobuzele si controlorii au program.

4 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

De ce? Vrei sa stii cand poti merge pe moca?

| untu a răspuns:

De ce te intereseaza asta? Vrei sa calatoresti fara bilet? Trebuie sa ai tot timpul biletul cumparat la tine, este obligatoriu astfel risti sa iei o amenda usturatoare! Cel mai bine te sfatuiesc sa iei un abonament gratuit sau la un pret redus!

| LTAA explică (pentru untu):

Observand jegul, mirosul, tramvaiele care arata ca dupa razboi, cersetorii si tiganii fara bilet care cersesc si fac scandal fara nici un regret, parca mi s-a facut sila sa mai dau vreun ban la itb, cu atat mai mult cu cat parintii deja platesc la ratb (mai pe scurt taxe, ratb fiind institutie publica este platit din bani publici).

Si ca sa stii, am abonament platit la metrou, cu care merg in fiecare zi la liceu.

| untu a răspuns (pentru LTAA):

Nu se poate! Nu se primesc in tramvai cersetorii si tiganii care nu vor sa plateasca un bilet! Cine calatoreste fara bilet va fi prins se opresc din mers si ii da jos imediat! Desigur ca sint controlorii tot timpul in toate mijloacele de transport in comun!