| Andrei1101 a întrebat:

Am o intrebare, controlorii ratb au voie sa te retina in mijlocul de transport in comun? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu, nu te retine ca ce ei sunt politia.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa-i dai in judecata pentru sechestrare daca ai martori sau o inregistrare.

| AFR81 a răspuns:

Normal nu au voie, insa, daca te-au prins fara bilet si tu nu esti un cetatean de buna credinta (de fapt oricum n-ai fost pentru ca ai urcat fara bilet) si nu vrei sa platesti amenda si dai sa pleci, ei ce au de facut in acest caz? Asa nu ar mai lua nimeni bilet pentru ca, prins fiind, ar putea sa coboare pur si simplu fara sa pateasca nimic. Hai sa-i intelegem si pe ei putin, pe controlorii care isi fac treaba legal.

| Stropdeploaie a răspuns:

Daca n ai sa plătești 1.3 lei călătoria frate? Acum pe bune. daca se plătea obligatoriubla șofer!

| mariuscdrz a răspuns:

Posibil ca nu, dar mult mai bine ar fi sa platesti 1.5 lei pe calatorie si scapi de controlori. Sanatate!