| Quadrilateral a întrebat:

Ce nu poti cumpara cu banii?
Va rog, nu ma luati cu raspunsuri gen "Dragostea!"
In zilele de azi, te indragostesti de banii lui/ei. (lui de cele mai multe ori)
Astept cateva raspunsuri inteligente... happy

Răspuns Câştigător
| Commapoint a răspuns:

Poţi să te îndrăgosteşti de banii lui, dar asta nu se numeşte dragoste. Iubirea nu o poţi cumpăra.Am găsit acum ceva timp asta pe net: Cu bani poţi cumpăra o locuinţă,
Dar nu poţi cumpăra un cămin.
Cu bani poţi cumpăra un ceas,
Dar nu poţi cumpăra timp.
Cu bani poţi cumpăra un pat,
Dar nu poţi cumpăra odihnă.
Cu bani poţi cumpăra o carte,
Dar nu poţi cumpăra cultură.
Cu bani poţi cumpăra un medic,
Dar nu poţi cumpăra sănătate.
Cu bani poţi cumpăra o poziţie socială,
Dar nu poţi cumpăra respect.
Cu bani poţi cumpăra sânge,
Dar nu poţi cumpăra viaţă.
Cu bani poţi cumpăra sex,
Dar nu poţi cumpăra iubirea.
Cu bani poţi cumpăra o diplomă,
Dar nu poţi cumpăra profesionism.
Cu bani poţi cumpăra o bibliotecă,
Dar nu poţi cumpăra înţelepciunea.
Cu bani poţi cumpăra haine frumoase,
Dar nu poţi cumpăra frumuseţea.
Cu bani poţi cumpăra bijuterii,
Dar nu poţi cumpăra fericirea.
Cu bani poţi cumpăra multe lucruri,
Dar nu poţi cumpăra orice.
Asta spune tot.

15 răspunsuri:
| lSchizo a răspuns:

Fericirea laughing

Apache
| Apache a răspuns:

Nu poti cumpara parerea oamenilor referitoare la tine...
Poti sa ii faci sa minta si sa spuna ce vrei tu...dar intr-un final nu le poti cumpara si gandurile

| BlaBlaa a răspuns:

Eternitatea, sanatatea, inteligenta tongue

| slipknot a răspuns:

Eternitatea,sanatatea(de ex. bolnavii de cancer care au miliarde in banci dar sunt in faza terminala),inteligenta(daca nu te duce capu' nu te duce, indiferent de cati bani ai), dragostea parinteasca...cam atat...

| liladyna a răspuns:

Cu banii poti cumpara totulhappy pentru ca atunci cand spui''a cumpara''te raferi la un schimb valutar adica daca ai bani poti CUMPARA tot ce vreiwinking

| Username01 a răspuns:

Sincer, dupa mine cam nimic. In ziua de azi, toate se pot cumpara cu bani.

| floryntero a răspuns:

Prietenii adevarati!

| ReiVaN a răspuns:

Singuru` lucru care nu se cumpara cu bani e mintea.(inteligenta)
cam atat.

| HotChoclate a răspuns:

Cu bani poti cumpara o casa
Dar nu un camin.

Cu bani poti cumpara un pat
Dar nu somnul linistit.

Cu bani poti cumpara un ceas
Dar nu si timpul ce se scurge.

Cu bani poti cumpara o carte,
Dar niciodata cunoasterea.

Cu bani poti cumpara pozitia sociala,
Dar nu si respectul.

Cu bani poti cumpara medicamente
Dar nu sanatatea.

Cu bani poti cumpara sex
Dar nu si dragostea.

Cu bani poti cumpara o asigurare
Dar nu iti poti cumpara viata.

Vezi tu, in viata
Banii nu sunt totul!

funda?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un prieten adevarat, dar din nefericire si acesta se cumpara un unele cazuri sad

| florentinf a răspuns:

Nu poti cumpara viata nici inteligenta n-o cumperi nici talentul nu-l cumperi de exemplu talentul la desen, nu-ti poti cumpara nici caracterul nici felul tau de a fi nu poti sa-ti cumperi o familie iubitoare care s-a te iubeasca neconditionat nu-ti poti cumpara norocul nici fericirea nici dragostea(tu ai spus ca lumea nu iubeste decat pentru bani lui/ei dar te-ai intregbat daca mama ta te iubeste pentru bani? sau tu o iubesti pentru bani ei? vezi lumea nu e asa parinti si copii se iubesc unii pe alti neconditionat pentru ca stiu ce-i iubirea, dragostea iar aia care iubesc pentru bani ori sunt prosti ori n-au inima ori nu stiu ce e dragostea)

| Callme a răspuns:

Aproapte tot poti cumpara! Deci pe bune tot!
Gandeste-te si la sanatatelaughing platesti bine si ai sanse sa faci orice.
Ce nu se poate cumpara? hmmm...constiinta, adica sa zicem ca tu ai fost foarte urat si ai cheltuit bani pe operatii si acum stii ca sub acea masca tot urat esti. Sau lucruri de genul asta.
Deci :CONSTIINTA si MEMORIILE
Eu iubesc memoriile sunt cele mai frumoasa lucruri pe care nu la cumparam happy

| eugenl a răspuns:

In primul rand nu poti cumpara cu bani viata, nici chiar sanatatea, oricat s-ar stradui unii, ea se partreaza nu se repara.
Si ar mai fi: cinstea, onoarea, sufletul s.a.
Acele lucruri care definesc un adevarat OM

| Licuriici a răspuns:

Trecutul!

| Commapoint a răspuns:

Prietenii adevarati.