| anonim_4396 a întrebat:

Ce opere vor fi scoase din al doilea subiect la bac pentru profilul real la limba romana? Multumesc

3 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Presupun ca basmul cult.

| Atatt a răspuns (pentru fuzzer):

Opere la subiectul al II-lea?

| axl013 a răspuns:

Nu e scoasa nici o opera diferenta consta in subiectul I ca se da mai usor decat la uman iar la subiectul II nu se mai da un citat dintr-un scriitor sau filozof sau mai stiu eu cine se da o chestie generala ex un eseu argumentativ despre calatorie sau cunoastere iar subiectul III ramane la fel ca la uman desi nu e corect fata de noi cei de la mate-info