| aNoNimAt a întrebat:

Ce parere aveti de persoanele care se poarta rece si se supara din orice motiv?

16 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cred ca au dificultati in a avea prieteni. De obicei astfel de persoana apeleaza la tactica fiecare pentru el. Nu prea se apropie de cineva ca zice ca e luat de fraier. Si de asta ei resping pe oricine. E nevoie de niste prieteni care sa ii arate ca nu e bine asa. Oricine se poate schimba.

| psiholoaga a răspuns:

Nu exista aceasta categorie. Cei care par ca se supara din orice motiv au si ei motivele lor, fie ca le constientizeaza sau nu: vor sa capteze atentia, sunt plictisiti, se razbuna pentru ceva, se joaca, testeaza limite, cauta dovezi de apreciere, SPM daca e vorba de femei, sunt frustrati pe diverse planuri etc. Persoane care sa se poarte rece degeaba nu exista.

Abh
| Abh a răspuns:

Depinde de firea fiecarei persoane.Si de cat e de multumit de viata pe care o are.

| jane_5414 a răspuns:

Sunt niste persoane morocanoase care nu stiu cum sa se comporte si nu pot sa isi faca prieteni. Dar bineinteles ar trebui sa se indrepte, altfel va ramane singur toata viata.

| LCD a răspuns:

Nu are rost sa iti faci prieteni astfel de persoane. Poate doar amici.Am si eu o amica de genu asta.Am decis sa o las mai moale.Sa nu ma implic prea tare...se supara din chestii nesemnificative. E prea copil, imatura.Las-o cu ale ei oh go on
poate isi va da seama, ca nimeni nu sta dupa coada ei si nimeni nu ii suporta mofturile la nesfarsit

| MihaLoveYou a răspuns:

Pai probabil acele persoane au trecut printr-o perioada foarte grea si se poarta asa din motive care nu ar vrea sa se stie, sau sunt uni care fac asa doar sa se afle in treaba, eu cunosc o fata care este foarte falsa, si lingusitoare, si se supara din toate motivele, acum cativa ani am intrebat-o Ce faci? si mi-a raspuns Te spun la mama!, si nu mint.

| cucu a răspuns:

Si eu am trecut prin astfel de momente ...sunt trecatoare crede`ma

| anda1313 a răspuns:

Problema e de ce se poarta rece si de ce se supara. Eu sunt rece cand cineva (oricine) se baga in viata mea. Intreaba lucruri private, legate de viata de familie, de salar, de loc de munca si sunt persoane cu care nu sunt prietena. Adevarul e ca nici prietenilor nu le prea permit sa se bage in viata mea. Merg pe principiul familia e familie (ce se intampla in familie acolo ramane), prietenii sunt prieteni, iar serviciul si colegii de serviciul sunt alta categorie. Nu trebuie sa se intersecteze prea mult. De suparat ma supar cand sunt jignita, luata peste picior, mai ales de persoane care stiu ca nu imi place asta. Le explic o data, le explic a doua oara. apoi au terminat-o cu mine. Consider ca trebuie sa existe respect, daca eu iti spun ca nu imi place eu lucru, nu inteleg de ce il mai faci.

| Punishment a răspuns:

Nu le-ar strica o partida... de hora oameni buni.
offz offz, era sa zic sex.

| moodyblues a răspuns:

Crede-ma, unele reci merita sa fie cunoscute dincolo de singuratatea lor
cele care se supara lasate sa isi rezolve in pace viata pana vor fi iar fericite

| ÅñdRa a răspuns:

Parerea mea despre acesta persoane este ca nu stiu ce inseamna sati traiesti viata.
Si bineinteles ca nici nu stiu cum sa se comporte intr-o societate pentru a-si face prieteni, cel mai bine ar fi sa se schimbe daca nu au de gand sa ramana singuri toata viata

| simoSTAR a răspuns:

Teatru ieftin. oameni de nimic, de joasa speta, caracter infect.de exemplu dragul meu "iubit" care se supara mereu din orice si spunea ca eu ma intalnesc sigur si cu altcineva, s-a dovedit a fii unul din acesti oameni intalni8ndu-se de 2 zile cu alta...sad

| Deeza a răspuns:

Pai nu prea le agreez. Ar trebui sa invete sa fie mai rabdatoare si mai dragutse cu persoanele din jurul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Waw asta da intrebare.hee heeeste foarte aiurea sa ai persoane de acest gen in jurul tau.Fostul meu prieten era ceva de genul acesta. Daca se intampla sa nu-i raspun la ''tilifon''hee heecumva gata deja stiam ca trebuie sa incep sa caut o mare gramada de scuze si din astea.Asta e doar unul dintre motive dar erau multe. f multe altele din orice nu conta. Pur si simplu nu intelegea ca uneori lucrurile se mai intampla si asa. Voia sa fie totul mereu perfect si ROOOZ si rosu laughing. Si pana la urma ne-am despartit( Inca tin la el si sper ca intr-o zi se v-a maturiza un pic si v-a realiza ca a pierdut ceva foarte important din viata lui sad si el ca n-am vrut vriodata sa il ''tratez cu indiferenta sau sa fie pe ultimul loc in viata mea''. cum zicea el.) Mult noroc happy

| Nymeria a răspuns:

Persoanele reci si cele care se enerveaza sunt total diferite, cei reci sunt indiferenti la tot ce se intampla in jurul lor, nu prea le au cu emotiile si sentimentele, in timp ce, ceilalti sunt foarte greu de abordat, cunosc ambele genuri, e mai usor sa vorbesti cu o persoana rece decat cu una care se enerzeaza din orice

| .::Roxy Shi Atat::. :*:*:* a răspuns:

Sunt pesoane care nu stiu ce este distractia