| deeaaaa a întrebat:

Ce parere aveti de site`urile de genul " fa bani pe net"? credeti ca sunt adevarate? char se poat castiga bani atat de usor?

Răspuns Câştigător
| Kanghu a răspuns:

Da.

Ideea e simpla:

Eu de ex. am firma x, dau de situl z care imi ofera o oferta:
ii dau 10$ pentru fiecare 100 de oameni ce imi vor vizita pagina. ei ma asigura ca minim 100 de oameni imi vor vizita pagina - Ok
Astfel ei pun situri de genul lui Neobux. Utilizatorii primesc cate 1 cent pe click, 100 clickuri = 100 centi( 1 euro) Un calcul simplu rezulta ca firma are un profit de 9 euro pe click.

Utilizatorul primeste 1 cent pe click si poate aduna referali( eu il iau pe prietenul meu si il pun sa-si faca cont cu scriind la referal numele meu, castiga 25% din tot castigul lui(nu se scade de la el, e bonus) si toata lumea iese in castig)
Deci firma ia un profit de 9 euro pe 100 de clickuri, utilizatorul primeste 1 cent iar firma profita de reclama.

Funda te rog!

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Eu nu cred asta, de obicei sunt tepe. Incearca sa verifici site-ul respectiv, eventual chiar intreband aici, poate unii dintre noi stiu mai multe. Numai bine!

| Leea1234 a răspuns:

EU nu am incredere in astfel de site-uri, poate s-o face bani pe net, dar nu toata musca face miere!
sper ca ai inteles ce-am vrut sa spun!
sfatul meu este sa ignori astfel de anunturi, pot fii periculoase...nu stiu eu una nu am incredere deloc, bani nemunciti nu-ti a nimeni!

| CosteaVlad a răspuns:

Site-urile acelea sunt legale, din moment ce le face şi reclamă, aşadar după cum bine ştim cu toţii din ceva legal nu vei face niciodată bani. Mulţi. Aceste site-uri practic se folosesc de tine pentru a aduce trafic, prin accesări şi publicitate, iar ei vor câştiga sume destul de mari după urma ta, iar ţie îţi va reveni o sumă egală cu zero.
"chiar se pot câştiga bani atât de uşor?" crede-mă, ca să stai la calculator de dimineaţa până seara pupând în 3 litere nişte site-uri e destul de obositor la un moment dat, deşi aparent e "uşor".
Iar în altă ordine de idei, hai să fim serioşi, trăim în România, doar nu cumva crezi că e dispus cineva să te umple pe tine de bani că "stai pe net", no way... oh go on
Iar prin cealaltă metodă, cea ilegală, se pot face bani frumoşi pe net, dar bineînţeles, trebuie să "le ai", să papi informatică pe pâine, nu-i deloc simplu, stai tu liniştită.
Wake-up!winking happy

| sensesDelight a răspuns:

Dacă faci videochat da.
În rest nu, nu cred. Decât dacă te chinui cu un forum/blog de pe care să câștigi mult. Cum au cei de la Cool Girl, Bravo Girl, Popcorn ș. a. m. d. Oricum nu câștigă mult pe seama site-ului, câștigă de pe urma revistei.
& Oricum esențial e să te maturizezi și să muncești serios, nu să-ți faci un blog în care să-ți investești ideile în fiecare minut pentru a câștiga un leu pe zi. Nu e folositor. ^.^

| ionutk9 a răspuns:

Sa castigi bani nu e niciodata simplu deci nu cred

| Elly_8365 a răspuns:

Nu sunt adevarate! Sunt un fel de curse, daca ai da click o sa iti apara un site cu Travian sh o sa ai numai virushi in pc!
Daca poti castiga bani doar cu un simplu click, ar insemna ca, cat de crand vor creste sh bani in copacihee hee!

| weedini a răspuns:

Nu. nu mai fiti naivi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma gandeam si eu intr-o zi la ele... dar am cam observat ca multe prin propozitia "fa bani pe net" inteleg sa faca ei bani, adica tu faci ceva si poate castigi o suma imfima in timp ce ei castiga binisor pe spatele tau, o afacere buna este google adsense...

| marketingonline a răspuns:

Se pot castiga doar cu referali multi care platesc instant paypal retragi la banca. daca vrea cineva sa incerce Y! M : penetoonline

bani pe net - un altfel de job
si se pot castiga in multe feluri.
affiliere marketing happy ptc web design si multe altele.

| marketingonline a răspuns (pentru marketingonline):

Recomand
neobux http://goo.gl/jvnI5
si
clixsense http://goo.gl/Jm2qG

ofer un premiu de 300 $ in functie de activitate cont
oferta mea de referali poate fi un job pentru tine.

Întrebări recente