| Kayn221 a întrebat:

Bună TPU!
Ce părere aveți despre site-urile gen Binatex în care investești bani pentru criptomonede sau ceva de genul?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Binatex am mai spus si cu alte ocazii, este un scam, care aduna date personale, in scopuri ilegale si fraudoloase.
Faptul ca te tenteaza bani castigati atat de usor, mergi si-ti faci cont la ei, punandu-ti toate datele persoanle acolo. Evidnet ca nu vei primii nici un ba, ca nu asta este scopul site-ului, ceea ce vezi tu pe el, e ste doar o reclama sa adune mustele si naivii.
Asadar, intr-un timp oarecare, te poti trezii acasa ca ai un imprumut bacar de zeci sau sute de mii de euro, de care tu nu ai habar, dar cineava avand toate datele tale personale, tocmai a luat un imprumut bancar.
Ar trebuii sa fiti mai isteti de atat, sa intelegeti ca, nimeni nu arunca cu bani, fara sa te puna la munca.

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

E ca orice alt site, bursa, pariuri etc. Ori faci profit ori nu; de unde crezi ca se castiga banii? Din faptul ca altii pierd bani.