| MulteLucruriFaraRaspuns a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele de 12 ani care au un prieten(iubit)

Răspuns Câştigător
| andrada a răspuns:

Buna!
Sunt de acord cu faza asta. Si eu am tot 12 ani, inca nu am avut iubit dar imi place de un anumit baiat si multi dintre colegii mei au avut nu stiu cate relatii pana acum. Problema e ca unora li se urca la cap si dupa 1 saptamana. fiecare e deja cu altcineva. Dar atata timp cat doar se saruta si se imbratiseaza mi se pare ok

49 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 15-16 ani e foarte normal sa faci sex!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cas curve mariiiiiiiiiiiii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am facut sex pentru ca am 23 de ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu am avut d la 11... da nu pot sa zic kai iubire nuici joak ceva fluturasi in stomakhappyunele nu st virgine la 12 aniii mai bine asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o parere buna doar ca sunt inca prea mici ca sa aiba o relatie de dragoste sau iubire da e si normal sa iubesti si sa te iubeasca cineva doar sa aiba grija ce face!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai draga mea ma numesc mihaela am 12 ani si am avut peste 10 iubiti si m-am sarutat si engl si franch e ceva normal la aceasta varsta deci asc un sfat aici:nu critica fetele ce fac asawinking

| r3b3lion a răspuns:

Nimic neobisnuit

| jvEcu a răspuns:

Peste 20 de ani, fetele de 4 ani, o sa aiba prieten!

| Oana_4980 a răspuns:

Este foarte anormal. Varsta minima de a avea un iubit este de 16 ani.

| R0CA19 a răspuns:

Iubirea cica n-are varsta... eto... eu nu stiu ce sa zic
eu cred ca se poate orice
in zilele de azi peste tot vezi asa ceva de la 11-12 ani
nu mi se pare ceva anormal (dar sa isi vada totusi lungu nasului la 12 anilaughing adica sa nu exagereze gen sax sau cevastraight face).

| R0CA19 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci tu bubuilaughing
Adolescenta incepe la ambele sexe in acelasi timp
doar pubertatea difera (la fete de la 11-12 ani (si precoce de pe la 8 ani) si la baieti de la 13-14 ani).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru R0CA19):

"Bubui"...pe bune? Nu cred. Ceea ce am spus nu a fost ceea ce visasem cu o noapte inainte,ci ceea ce mi-a fost si mie spus(cu mult timp in urma),si nu de o persoana care "bubuie",ci,din contra,de o persoana extrem de inteligenta,perfectionista si profesionista desavarsita,care,mai mult,si-a petrecut o viata intreaga studiind omul(deci si acest subiect),si nu numai,si invatand si pe altii aceste lucruri.O persoana extrem de profunda si de speciala,cum foarte putine au fost,sunt si vor fi.
Felul in care noi vedem acest subiect este putin diferit; noi nu tinem cont neaparat de varsta si de dezvoltarea fizica cand spunem lucrul acesta,ci despre dezvoltarea psihica.Un adolescent este o persoana care s-a dezvoltat foarte mult din punct de vedere psihic,atat de mult,incat se poate spune, fara retineri, ca a trecut la un alt nivel.Baietii,atat din punct de vedere fizic, cat si din punct de vedere psihic, se dezvolta ceva mai greu decat fetele.De aceea noi spunem ca adolescenta la fete incepe la 14 ani, iar la baieti la 15(am mers, intr-adevar, putin cam departe cand am inclus si varsta de 16 ani in raspuns).Un baiat de 14 ani va fi intotdeauna mai putin matur si mai putin realist decat o fata cu aceeasi varsta(cu foarte mici exceptii),de aceea el,spre deosebire de fata, nu poate fi considerat adolescent, intrucat gandirea sa nu este suficent de mult dezvoltata.Este o viziune ceva mai complexa asupra acestui subiect, pe care nu toti o pot intelege.Asta nu inseamna ca trebuie sa va grabiti sa trageti anumite concluzii despre o persoana despre care nu aveti nici cea mai vaga idee. Daca ai o alta parere,nu este absolut nici-o problema, dar de aici, pana la astfel de expresii este cale lunga.

| teodorika1998 a răspuns:

Uite...eu una am 15 ani da? Primul mau iubit la avut la 11 ani si primul sarut l-am avut tot la 11 ani.Mie mi se pare normal ca la vrasta de 12 ani sa ai un iubit daca char iubesti cu adevarat un baiat poti sa fi cu el daca nu il iubesti nu are rost sa te zbati!

| andreionio a răspuns:

Mda ce pot sa zic la varsta ta nu pare normal dar in fine dragostea nu are varsta si cea ce stiu e ca iubirea adevarata e atunci cand chiar iubesti cu adevarat si cel mai rau e inselatoria

| Alle000 a răspuns (pentru andrada):

Si eu am tot 12 ani si am o relatie de aproape un an happy el este mai mare decat mine cu o jumatate de an ...parintii lui nu au nici o problema cu asta ba chiar ne incurajeaza si ne da sfaturiwinking dar parintii mei nuprea sunt de acord adica mama stie a zis ca nu sunt eu de relatie la varsta asta dar nu stiu ce o sa zica tata thinking Oricum nu o sa fac ce zice ei eu il iubesc foarte mult si el la fel :X:X dar este cam geloss din orice se supara ...eu cred ca nu are incredere in mine sad

| Vlad_Simion_2000 a răspuns:

Buna as vrea sa te cunosc

| Oarecare_Octav_1952 a răspuns (pentru andrada):

Eu sunt de parere ca mai bine e sa regreti ce ai facut decat sa regreti ce n-ai facut.
Fa ce simti!

| Cristinaiordache1111 a răspuns:

Si eu am 12 ani si am avut iubit de la 10 ani deci e ok dar e bine sa nu aveti contact sexual nici eu nu am avut pentru ca nici unul dintre noi nu este pregatit inca dar ne sarutam ne spunem te iubesc si chestii de astea

| Celestina003 a răspuns:

Cea mai mare greșală.