| DenisaMetal a întrebat:

Ce parere aveti la o varsta de 15 ani este normal sa nu ai un prieten/a (iubit/a)sad? dau fontita :X

Răspuns Câştigător
| alonet a răspuns:

In principiu si normal ori ce relati care nu duce in spre casatorie duce din prima spre esec, asa ca tu decizi cate esecuri vrei sa treci pana sa te casatoresti, ca idee cunosc persoane care au avut relati de la 15-18 ani si cand au ajuns fetele pe la vreo 22-23 de ani faceau afirmatii: inca imi mai place de el, dar nu il vad ca fiind cel langa care sa imi cresc copii.
imi place de el dar eu am nevoie de siguranta stabilitati si sigurantei intr-o casnicie de o viata nu de inca cativa ani!

11 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Nu e nimic bautut in cuie, nu se stie dinainte cum ii este scris fiecaruia. Daca tu te simti pregatita din mai multe puncte de vedere si vrei sa ai si niste responsabilitati, nu vad de nu ai incerca.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Da, este foarte normal. Nu te grăbi. E timp!
Cu cât eşti mai disperată să ai pe cineva, cu atât nu va veni nimeni.
Atunci când cauţi şi te aştepţi mai puţin, dai peste cineva. Ai grijă, însă, să nu ratezi acel momentwinking

| Unique a răspuns:

Crede-ma ca daca ar avea varsta iubirea toti oamenii ar suferi din dragoste love struck

| yanny`s a răspuns:

De ce sa nu fie normal?
lasa ca ai tu destul timp sa iti faci.ai multe alte lucruri importante de facut, decat sa suferi acum dupa cine stie cinetongue

| αndï a răspuns:

Dai detalii, ai avut vroedata? prieten? sau este vorba despre tine?

ai probleme cu look-ul? sau comportamentul tau? toate contribuie la o anumita chestie care i-ar putea face pe ceilalti ne-atrasi de tine, de asemenea daca esti rusinoasa cu baietii n-o sa te prea ajute, gandeste-te ca si ei sunt la fel, nu e usor sa-i faci avansuri unei fete big grin CREDE-MA!

Incearca sa te inbraci si ceva intr-o tinuta sa zic provocatoare, care arata mai mult decat acopera, dar nu o exagera happy, daca ai probleme cum ar veni si nu vrei ca prietenii tai sa te vada BRUSC intr-o schimbare, fa-o lent, schimba azi un articol, maine altceva, incearca sa te machiezi slabut, intreaba o prietena sa te macheze, care poate stie mai mult, fa ce face si cercul tau de prieteni, nu te rusina la injuraturi... altceva 15 ani?! tigari frate! daca grupul fumeaza nu ezita sa incerci si tu odata, si nu indemn nimic aici, dovedesti doar ca ai curajul sa incerci happy daca vrei da-mi un pm si iti las ID-ul meu si mai vorbim big grin ^^

| αndï a răspuns:

A da si apropo recomand www.idurimessenger.com, sau id-uri.ro :D

| Gipsy a răspuns:

Da, mi se pare normal.Adica iubirea poate aparea la ori ce varsta!

Pa, te pup.

| masly a răspuns:

Este foarte normal sa nu ai preten si la 20 si la 30 daca nu iti doresti! sau daca inca nu tiai gasit alesul.asa ca nu te stresa!
Niciodata nu e prea tarziu!

| RuXaaNdRRa a răspuns:

Da, estecea mai frumoasa parte a vietii, numai acum toate sunt roz

| Sasha_3991 a răspuns:

Iubirea apare si la 60 de ani! Daca vrei sa zici ca este vorba de "parinti" este altceva! Este normal dar si anormal. Eu, spre exemplu am multe colege de 19 ani care nu au iubit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu spun ca e bine atata timp cat esti responsabil(a) si ai incredere in tine. Responsabilitatea ajuta pentru a vedea dinainte in ce te bagi! Iubirea nu tine de varsta ci de carecterul fiecaruia.