| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre rromi?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Poate tzigani! ...creaturile astea ordinare nu merita sa fie asociati cu Romania!
...sincer i-as lua pe toti si as face cu ei ce a facut Hitler cu evreii!
.m-am saturat ca atunci cand plec in strainatate lumea sa se fereasca de mine ca sunt roman! :...m-am saturat de omoruri,de furturi, de violuri.etc! m-am saturat ca europenii sa ne considere o tara de rromi, si sa vina francezii si sa faca reportaje despre noi!
...nu imi pasa ca sunt rasist! este parerea mea.pur si simplu m-am saturat de ei!

7 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Ca orice minoritate si popor, au si ei gunoaie si valori. Totusi, balanta e cu mult inclinata spre gunoaie.

| BlackVeil a răspuns:

Natie ca ei n-am mai vazut! Sunt unici... laughing

| DaftPunk a răspuns:

Nu ma refer la tiganii romanizati...Dar rromi "puri" nu ii suport DELOC

| Joanne a răspuns:

Cred ca daca am lasa la o parte prejudecatile ar fi foarte bine. Poate ca exista rromi hoti, criminali, lipsiti de bun simt si maniere. Insa asta nu inseamna ca toti sunt la fel.
Cred ca pentru a judeca pe cineva trebuie mai intai sa ne autoevaluam. Si nu stam prea bine. Mereu vedem defectele altora si calitatile noastre. Ce ar fi sa privim, macar pentru putin timp, lucrurile si invers?
Exista rromi intelectuali, oameni de afacere de succes, profesori sau actori talentati.
Poporul nostru nu este cu nimic mai presus decat al lor, deci nu avem dreptul de a-i uri doar pentru ca n% dintre ei nu ne sunt pe plac. Cred ca, pentru a fi capabili de a judeca, ar trebui sa fim superiori din punct de vedere cultural, moral...

| GhAgHiChAdEbUzZzUnAr a răspuns:

Pai cred ca nu toti sunt ''la fel''cel pootin eu am o prietena si este ''tigank'' dar asta nu ne impiedica sa fim prietene si ne intelegem fff bine.

| DGK_6470 a răspuns:

.de acord cu ce a zis Apache... tzigani jegosi imputiti hoti! ne fac tara de ras.sa se mute DREAQ pe alt continent sa faca si pe alti de ras!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-i suport.No comment