| anonimaM a întrebat:

Ce parere aveti despre rromi? dar despre evrei?

Răspuns Câştigător
| Psychothic a răspuns:

Cu evreii n-am nimic, cu rromi..hmm, n-am o parere prea buna.

14 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Marea majoritatea a rromilor/ tiganilor ma dezgusta, ca sa nu generalizez si sa spun "toti". Nu zic ca nu ar exista si exceptii, insa asta se intampla extrem de rar, probabil un caz la cateva sute. Cu evreii nu am nimic, in general.

| zurick a răspuns:

Credeam ca tot oameni sunt, pana am descoperit cum sunt rromii.Cu evreii n-am nimic.

| Wøodenpints a răspuns:

Adică despre țigani și despre evrei? Nește scursuri.

| KristalPop a răspuns:

Rromii sunt o comunitate de sine stătătoare cu obiceiuri şi tradiţii seculare. Deşi în ultimul timp despre etnia rromă se discută ca despre un paria al societăţii, totuşi nu toţi pot fi cataloghaţi a fi autorii multor rele şi furturii. Majoritatea sunt nişte scursuri de oameni, nişte scârbe mincinoase cu care ne este ruşine în altă parte.
Evreii au fost un popor harnic şi întreprinzător, fapt care a dus la holocaustul împotriva lor datorită simplului fapt că erau bogaţi şi se consideră vinovaţi de patimile lui Hristos. Nu am nici o reticenţă împotriva evreilor.

| TheStory a răspuns:

Fiecare cu ale lor, este treaba lor ce fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jidanii şi ţiganii sunt şi ei oameni. Ce-i drept, mai mulţi reprezentanţi ai lor sunt nişte mizerabili, dar asta nu înseamnă că toţi sunt la fel(cică).

| fadnox a răspuns:

Suntem datatori de pareri?

| RandyMarsh a răspuns:

Cu evreii de ce as avea ceva? Rromii sunt ei mai altfel, darchiar ii respect pe cei care muncesc cinstit.

| nowar a răspuns:

Despre rromi nu am o parere prea buna, poate chiar deloc. Evrei nu am cunoscut deci nu pot sa aduc argumente thinking

| ShadeAdda a răspuns:

Cu evreii n-am nimic, dar cu rromii... ma abtin. Mai bine sa nu dau glas aici la ceea ce gandesc. I'll pass XD

| SelenaMe a răspuns:

Nu am o parere buna despre romi. Despre evrei indiferent.

| AlessandraCoco a răspuns:

Hey,..rromi-sunt si ei oameni, de fapt unii sunt dar altii nu. si printre rromi se afla oameni cumsecade dar si vai si amar (care iti dau in cap, fura etc).si evreii, nu stiu..nu ma intereseaza

| anonimaM explică:

Multumesc tuturor celor care au raspuns happy

| PontaRatonu a răspuns:

Gunoaie de oameni