| MadaTeIntreaba a întrebat:

Ce porecle stiti pentru numele Andreea sau Madalina?
PS:ale mele sunt amandoua numele.

Răspuns Câştigător
| xFaith a răspuns:

Andreea :
-Adda
-Deea
-Andra
-Andrutza
-Andy
-Ann`

Ptr Madalina :
-Mada
-Linna
-Madutza
-Mady`

-Ina

17 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Andreea
Andi
Andu
Deea
Deuţa
Dede
Mădălina
Madi
Mădă
Măduţă
Succes!

| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! Pentru Andreea:
Andreutza,Andrusca,Andrutza etc
Pentru Madalina: Madlen,Mada, Madalinus, Madalinutza!

| Λndrei a răspuns:

Mie de la Andrei fetel imi spun Deiu straight face cred ca ar merge Deea happy

| Кристина21 a răspuns:

Andreeabig grinei,Deuu,Deaa,Andree,An,Andrutza Etc
Madalina:Mada, Mady, Madutza Madalinutza Etc
App 2 nume ff frumoasee:X

| Roxiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Andreea : Deea, Deiutsa, Dudu, Andi, Didi, Andre, Didu
Madalina : Mădă, Madi (fără "ă") Măduu, Mălii,
Cam atât

| Kido0 a răspuns:

Andreea -Deea,Andreeutzzz, Andreutza, Andreeaaaa. direct numele tau.Madalina-Mada,Madina,madalinutaa,malina.funda?

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Andreea-Andy,Andree

| MadaTeIntreaba explică:

Cum pot sa-mi conving prietenii sa-mi spuna una din poreclele astea? Funda pentru cel mai bun raspuns

| Yppy a răspuns:

Madalina: Madalinuca;
Andreea: Deea.

| RamonaM a răspuns:

Andreea: Andru, Deea, Adutza, (scuze de tz, dar n-am tastatura romana)
Madalina: Mada, Mady, Linn

| MulteLucruriFaraRaspuns a răspuns:

Bunahappy si pe mine ma cheama madalina.mi se spune mada...incearca ca de fiecare data cand cineva iti zice madalina sau andreea corecteaza`l si spune-i mada sau deea nu madalina sau andreea.si cu timpul se vor obisnui... funda?big grin

| MadaTeIntreaba explică (pentru MulteLucruriFaraRaspuns):

O sa incerc maine ce ai zis u si poate iti voi da funda

| SoSweet2 a răspuns:

Pentru Andreea:
-Deea
-Deiutza
-Andree
-Andreutza
-Andri
Pentru Madalina:
-Mada
-Mady
-Madalinutza
Asta e tot ce imi vine in minte acum.
Asa, pai nu stiu cum sa ii convingi sa iti spuna asa. Eu daca as fi in locul tau le-as spune la toti cum sa imi zica, ma rog nu se invata ei asa repede cu noua ta porecla, dar incearca. Apropo si de fiecare data cand te striga cu numele tau complet, adica fara porecla amintestele din nou noua ta porecla! Sper ca te-am ajutat! Bafta! fundita?

| AndreeaAndru a răspuns:

Mie mi se zice Andru.Dar iti pot spune prietenii.Dedu,Dede,Deiutaa,Andrusca,Andrulet,Eiia,Duduu,Adrutaa, Andrulet. Sper sa te fi ajutat.