| bbbbbbbbnbbbb a întrebat:

Ce pot face în casa când sunt racit. Ma plictisesc grav. Voi ce faceti când sunteti raciti si stati acasa? Cele mai bune idei primesc funda.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu citesc. Si nu ma plictisesc niciodata

| Yukidaruma a răspuns:

Dacă îți place să stai mult la calculator: instalează un program, uită-te la tutoriale pe net și învață să-l folosești (ex: Photoshop, SonyVegas etc), postează pe forumuri, crează articole, sondaje de opinie, administrează un site...etc.

Dacă ești o persoană creativă: Scrie o poezie/proză/cântec, desenează, poți colora modelele dintr-o carte de colorat pentru adulți, decupează, fă decorații de Crăciun că tot vin sărbătorile și așa mai departe.

Altele: Citește o carte/fanfic/articol, vizionează un film/serial/desen animat/anime. Completează integrame/sudoku, ascultă muzică, joacă-te ceva pe calculator, vorbește cu amicii.

O seară faină!

| Sn4k3 a răspuns:

Filme/seriale/citit/invatat lucruri noi, daca tot ai timp sa ''pierzi timpul'' laughing fa ceva productiv, ce te va ajuta pe viitor, invata o alta limba, sau macar bazele, informatica sau ce iti va trebui tie, antreneaza-te, ce iti mai place tie sa faci.

| justanotheruser99 a răspuns:

Eu una stau in pat cu laptopul in brațe, ascult muzica, ma uit la seriale, dorm, imi chem prietenii sa am companie... Sau ma mai uit la documentare. Ai putea face si tu ceva de genul.

| aCek1ng a răspuns:

Pierd vremea la PC jucand diferite jocuri, dorm sau ma uit la filme online.

| brioșicaviolet23 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te apuci de un serial, preferabil unu care a inceput de acum ceva ani, ca sa te poti uita la cat mai multe episoade ca doar nu stai doar o singura zi acasa.
Ai putea sa dormi
Sa faci teme laughing)
Sa desenezi sau sa descoperi un alt hobby(ce se poate practica in casa) si sa il faci

| Damonana a răspuns:

Eu am 2 variante:
1. Stau toata ziua in pat si ma uit la seriale/filme.
2. Imi bat joc de oamenii de pe stradalaughing) adica am un pistol de ala cu bile si dau in ei..bine nu ii lovesc dau in sacose sau in caciula lorlaughing) unii se panicheaza si altii trec linistiti. Sau ai putea sa iei un laser mai puternic si sa razi de eilaughing

| ALOALO123 a răspuns:

1.Stai pe laptop, sau telefon
2. Uita-te la filme si seriale.
3.Deseneza

| Kim_Ioana_1990 a răspuns:

1.vizioneaza un film
2. poți face un jurnal
3.citește o carte ( pe cine păcălesc nici eu nu fac asta )
4. încerca sa faci ceva ce îți place ex : desenează, scrie, citește, joaca jocuri etc
5.dormi ( astfel timpul v-a trece mai repede)
6.instalează diferite jocuri pe telefon
7.asculta muzica