| bloodandpride a întrebat:

Ce pot face pe internet ca sa nu ma mai plictisesc asa de tare?

Răspuns Câştigător
| scutelnictatiana a răspuns:

Cind te-ai saturat de blogging, de your fellows bloggers; de twitting and your fellows twitters. De citit articolele celor de la Cotidianul, Jurnalul, Gindul, Adevarul si alte exemple de presa "quality". Cind te-ai saturat de forumuri, grupuri de discutii si alte forme de socializare si schimb de informatii. Cind ai pus capat experientei de gamer, fie in jocuri de strategie si razboi, fie in mah jongg-uri si solitaire-uri si "diamante". Cind ti s-a urit de YouTube si trilulilu. Cind ai dezinstalat mess-ul, skype-ul si ti-ai sters (sau ai incercat sa-ti stergi, dar fara succes), conturile de facebook.com, neogen.ro, linkedin.com, fantezii.com, hi5.com sau.ro:

Poti cauta dihotomii interesante.

Poti sa-ti testezi IQ-ul.

Poti completa poll-uri.

Poti scrie romane colective.

Poti sa participi la experimente artistice, ecologice, supra-realiste sau subversive.

Poti crea paduri din copaci de hirtie.

Poti trage cu ochiul prin apartamentele celorlalti.

Poti sa devii voluntar pentru cauze virtuale.

Poti stresa invitatii la discutiile lui Comanescu, aratindu-te mai vioi si bine informat ca ei si raspunzind in locul lor la intrebarile puse de cititori.

Poti inventaria toate e-gadgeturile, widgeturile si alte forme de solidaritate si complianta sociala (sau sa-i spunem conformism?!): ceasuri, cronometre si alte forme de masurare.

Poti sa te joci ce vrei, sa fii ce vrei, sa citesti ce vrei, sa iubesti ce vrei. Numai sa vrei.

4 răspunsuri:
| TheStory a răspuns:

Joaca un joc online.

| HaLoGeNNN a răspuns:

1.Poti sa intri pe Facebook
2. Poti sa te joci jocuri de la Y7
3.Poti sa vezi cum se fac anumite misuni la diferite jocuri...
4.Citeste bancuri
5. Uita-te la poze funny
6. Uita-te la video funny:http://www.youtube.com/watch?v=VLnWf1sQkjY;
http://www.youtube.com/watch?v=6dNryy5elc8;
7.Asculta muzica
8.Vezi trucuri cu carti...
Pa!

| ByaBii a răspuns:

Salut
Poti sa te uiti la un film fain ( uite o idee de inceput pentru un film :,, The impossible"), poti sa joci jocuri sau poti sa citesti niste povesti amuzanre ori de groaza, sau ai putea sa te uiti la videoclipuri amuzante pe you tube.
O zi buna.

| Gabriela_Elena_1997 a răspuns:

Poti viziona un film sau te poti juca, dar nu este neaparat sa stai pe internet. Poti sa citesti o carte sau sa chemi un prieten la tine si atunci nu te vei mai plictisii.