| Oanapisipisi a întrebat:

Ce sa fac cand nu am internet, sau cand nu am curent, sau cand ma plictisesc?

8 răspunsuri:
| Varsson a răspuns:

Joci carti, te joci pe telefon, citesti, cauti poze vechi, vorbesti la telefon, dormi, joci monopoly etc

| Radu284 a răspuns:

Citeste o carte...

| Danzell a răspuns (pentru Radu284):

X2 mi-ai luat vorbele din gura

| Seepty a răspuns:

Ai putea iesi pe afara cu prietenii la plimbari prin parc cu rolele sau bicicleta. Ati mai putea merge la cinema sa vizionati un film bun sau la o terasa/pizzerie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-Mergi la un picnic impreuna cu amicii.
- Scrie-i o scrisoare unui bun prieten aflat la mare distanta de tine.Messengerul, emaiului si telefonul nu iti permite intotdeuna sa te deschizi si sa comunici asa cum ti-ai dori.
- Scrie o poezie (sau mai multe).
- Deseneaza ori picteaza intr-un parc sau un alt loc pitoresc.
- Inventeaza un nou tip de sandwich.
- Plimba-te printr-un parc si gaseste 10 tipuri diferite de flori sau incepe sa iti faci un ierbar.
- Citeste cartile pentru care nu ai avut timp pana acum, de care ai auzit sau pe care ti le-au recomandat cunoscutii. Eventual inscrie-te ori mergi la o biblioteca.
- Inventeaza un nou dans.
- Invata o limba straina sau perfectioneaza-ti cunostiintele despre una pe care o stii deja.
- Citeste-i o poveste fratelui / surorii mai mici.
- Invata un nou sport sau initiza pe cineva in tainele unui sport pe care deja il cunosti.
- Incepe sa practici yoga sau Tai Chi.
- Planteaza ceva nou in gradina.
- Pune-ti la punct arborele genealogic.
- Invata sa faci sa zboare un zmeu.
- Inventeaza un joc de carti.
- Compune un cantec.
- Invata un nou joc de echipa.
- Deseneaza sau picteaza potretul celui mai bun amic.
- Incepe sa colectionezi ceva.
- Invata sa descoperi stele si constelatiile de pe cerul senin al serilor de vara.
- Invata sa impletesti sau crosetezi.
- Aranjeaza-ti si redecoreaza-ti camera.
- Invata sa joci sah, bridge, table, etc.
- Citeste in fiecare zi cateva pagini din DEX.In acest fel iti vei imbogati vocabularul.
- Joaca badminton, frisbee, tenis de masa sau de camp.
- Priveste apusul si / sau rasaritul de soare.

Si/sau
Poti incepe sa scrii o carte sau sa-ti faci un jurnal la care poti adauga si poze sau chiar un caiet cu amintiri care sa contina poze de la diferite evenimente din viata ta
-Poti sa participi la sesiune de poze -imbraca-te cu hainele care iti plac, machiaza-te si aranjeaza-ti parul iar apoi te pui pe fotografiat happy
-Poti sa incepi sa gatesti ceva(depinde ce ai prin bucatarie)
-Poti sa incepi sa asculti muzica si sa-ti perfectionezi tehnica de dans happy
-Poti sa incepi sa desenezi sau pictezi ceva(daca iti place desigur -nu conteaza daca te pricepi sau nu!)
-Poti sa incepi sa croezi haine(daca ai o masina de cusut si daca iti place desigur)...

| Laura927 a răspuns:

Pai,ciocolata calda nu trebuie sa lipsească happy
Si cea mai buna solutie este sa te schimbi in pijamale,te bagi in pat si începi sa te intinzi...,nu trebuie sa dormi neaparat 'te relaxezi' ochii,mintea, corpul ca si asa nu ne relaxam decat atunci cand dormim, asta cand nu ai curent.

Cand nu ai internet citește o carte genul limbajul trupului, este super interesantă si chiar te ajuta sa vezi ce gandesc alții prin modul de mișcare a trupului, o sa fii uimit.

| rememberme24 a răspuns:

Vorbesti la telefon, pictezi, iti chemi un prieten la tine sau te duci tu la el, te joci cu cu familia jocuri, citesti o carte...

| Irinel_Adrian_1991 a răspuns:

Citeste,scrie ce gandesti intr-un fel de jurnal, iesi la plimbare, stiu ca este greu sa scapam de dependenta de televizor si net, eu de televizor aproape ca am scapat mai am de net s-au macar sa reusesc sa mai imputinez timpul petrecut pe net...