| Slow a întrebat:

Ce pot face sa nu mai adorm in timp ce citesc? laughing
p. s. daca o tin tot asa, nu mai termin cartea pana la sfarsitul verii big grin

Răspuns Câştigător
| piktor a răspuns:

Credem ca asta`i un mit:Olaughing
oricum, poti sa mananci seminte, cazul meu, sau citesti dimineata, chiar dupa ce te trezesti. ca atunci esti odihnita, gandirea ti`e limpede si poti citi vreo ora ca nu`i chiar asa mult
zic eu, care ma trezesc la 11 xD

8 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dacă te concentrezi asupra cărţii e imposibil să adormi, chiar dacă subiectul nu e pe placul tău. Încearcă să te detaşezi de televizor, telefon, calculator şi orice te-ar putea captiva. Fi atentă şi încearcă să înţelegi! Baftă!

mira
| mira a răspuns:

Citeste la masa cu creionul in mana.Subliniaza sau extrage ce-ti place sau este important.Adopta atitudinea de lectura activa.

| Derye a răspuns:

Temele din vacanta sunt OPTIONALE. Daca le faci, primesti ceva, daca nu, nu iei nimic. Asa merge treaba.
Daca tu nu citesti cartea pentru tine, mai bine nu o citi. E doar timp pierdut.

| Asdfasdefta a răspuns:

Ai putea sa iti pui un lighean cu apa fierbinte si in timp ce citesti, cand iti vine sa adormi, bagi picioarele putin acolo.Cred ca este o idee.destul de buna.

| MeGhosta a răspuns:

Bea o cafea sau cola inainte big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca adormi, dormi si citeste cartea cand te trezesti! Asa e imposibil sa nu o termini pana la sfarsitul verii. Doar daca nu e o carte despre autohipnoza ca sa adormi mai repede!winking

| AlexCelFrumos a răspuns:

Parerea mea e ca ai o varsta trebuie sa intelegi nu e timp de citit acum e timp pentru sex cititu poate sa mai reziste o vreme

| jayjay a răspuns:

Incearca sa bei cafea de dimineata