| dudixx a întrebat:

Ce pot sa fac ca sa nu mi se indoaie unghiile si sa se rupa

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ar fi foarte bine daca te-ai da in fiecare seara cu ulei de ricin pe unghii. Ar trebui sa iei si un supliment de calciu (se gaseste la farmacie). Si mai exista un tratament foarte ieftin, dar eficient - umpli un vas cu apa calduta si dezolvi sarea in acea apa, si iti tii mainile in apa sarata 30 min - 1 ora. Unghiile tale se vor intari simtitor, vor deveni mai sanatoase si vor creste mai repede. Succes!

| IrinaAndreea a răspuns:

Tine-le in ulei de masline cu cateva picaturi de lamaie si da-le mereu cu lac de unghii incolor.

| Aysa19 a răspuns:

Eeu folosesc un intaritor de unghii du-te la un reprezentant AVON si comandati. E foarte bun oricarehappy...sau du-te la farmacie incepe cu niste Magneiu pentru ca asta inseamna ca nu ai calciu suficient in corp!happy

| crazygirlyo a răspuns:

Iti recomandat cel putin de 2 ori pe saptamana sa le imoi timp de vreo 10 min fiecare in ulei de masline happy.\

| Miяu a răspuns:

Calciu!

| ladygaga a răspuns:

Dupa ce faci baie, pui pe ele timp de cateva min. ulei de ricin[ se gaseste la farmacie/plafar-eu am dat 3. 5 lei pe el si se vor intarii.

Timp de 1-2 luni faci asa pentru asta e tratament.

| Bitzika a răspuns:

Tinele in apa sarata o jum ora pe zi! daca nu tinele date cu oja mereu

| unefillefrançaise a răspuns:

Salut happy
Iti poti cumpara intaritor de unghii, adica lac transparent si fa`te cu el in fiecare saptamana; sau daca vrei sa ti le hidratezi, poti sa iti tii inghiile in ulei de masline, putin caldut cam 10 minute. Fa asta in fiecare seara, si in 10 zile [ sau, mai mult, depinde de la caz la caz ] o sa ti se intareasca!

Eu aceste metode le folosesc si nu mi se mai rup unghiile! big grin

| ♥♥♥S!m0n!k99♥♥♥ a răspuns:

Iti poti cumpara intaritor de unghii, adica lac transparent
Calciu!