| Scurtu_Maria_1973 a întrebat:

Cum sa fac sa imi creasca unghiile, si sa nu se mai rupa?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unghiile mele se exfoliau mereu, erau foarte subtiri si nu aveam nici-o sansa sa le am lungi. Am luat vitamine efervescente de la zdrovit si au inceput sa creasca repede, tari si nu se mai exfoliau. Astea sunt vitaminele :
http://www.webfarm.ro/......scente.jpg

Iar ca sa le protejez folosesc lacul de unghii ultrarezistent de la farmec, nr 300 este cel mai rezistent. Imi rezista o saptamana daca spal vasele/sterg praful etc. si doua saptamani fara sa fac treburi casnice. In alea doua saptamani nici macar nu se ciobeste la varfuri ci doar se vede sus ca mi-a crescut unghia. Mai am alte nuante de la ei ( visiniu, mov, negru, un nude, lacul transparent ) si nu se comporta la fel, sar in cateva zile.

Apropo, nuanta 300 este un nude cu o tenta de roz si eu il aplic in doua straturi. Arata frumos si intr-un singur strat.

| Carla01 a răspuns:

Ca să-ţi crească unghiile stai cu ele 30 de minute în apă caldă, şi ca să nu ne mai rupă cumpără de la farmacie tratament pentru unghii, nu e scump..sau fă-ţi unghiile cu ojă sau lac de unghii, oja înăreşte unghia şi nu permite să se rupă.