| patty a întrebat:

Ce sa fac sa nu mi se mai rupa unghiile?

Răspuns Câştigător
| madalina3005 a răspuns:

Asa cum ti s-a mai spus, tine-le in ulei de masline incalzit, 10-15 min iar apoi nu te spala pe maini. Stiu ca e f posibil sa murdaresti diverse prin casa de la el, de asta este indicat sa faci asta seara, dupa ce ai terminat toata treaba. Poti sa iti tamponezi usor mainile cu un serv de hartie ca sa se ia grosul de ulei. Eu fac asta o data pe saptamana si chiar functioneaza.

9 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Uleiul de masline un pic incalzit, iti da duritate unghiei si impiedica ruperea acestora.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Foloseste tratament de unghii cu vitamina A si E.Intaritoarele de la Farmec sunt si ieftine si bune.
Daca ai unghii casante incalzeste putin ulei de masline si tine-ti putin unghiile in uleiul incalzit(ai grija sa nu il incalzesti prea tare...trebuie sa fie doar caldut).

| monicaclaudia a răspuns:

Tratamente pentru unghi o fi ( eu le-am incercat dar,...
tot ceea ce stiu e ca nu trebuie sa le acoperi cu nimica deoarece ele nu mai respira ( si in consecinta se rup ( .atita timp cit le ti curate fara nici un fel de oja sau lac de unghii ai sa vezi ca o sa ti se intareasca si o sa creasca fara probleme dar ai sa si observi ca, cind is mari si le acoperi, ele o sa inceapa sa se rupa (.
deci eu zic ca ar trebui sa te speli des pe maini deoarece unghiile sunt vii sunt importante ca si fata, deci dupa ce te speli pe mana te sfatuiesc ca sa te dai cu o crema hidratanta cu vitamine
daca vezi ca unghiile tale sunt opace o data pe zi tzinele pentru citeva minute intr-un bol cu ulei ( nu e o gluma )
cind faci curat in casa sau speli vase trebuie tot timpul ca sa ai manusi pe maini.
daca folosesti un lac de unghi trebuie sa fi sigura ca are (epoxy 1000" e "4% calciu gel") dela revlon

| dianka_4861 a răspuns:

Eu am auzit ca functioaneaza daca te dai cu suc de lamaie... functioneaza

| jolie_3446 a răspuns:

Iti cumperi un tratament de unghii. Iti recomand tratamentul duo de la Yves Rocher. Are un lac care protejeaza si unul de stralucire. Nu iti da cu lac de unghii fara a folosi inainte un tratament pentru ca iti ataca unghiile si le face casante.

| mirunik a răspuns:

Nu mai fa treaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la plafar cumpara Miss Vitaal. Cutia are 30 de tablete - contine un amestec de 24 de vitamine. Se va lua cate o tableta pe zi timp de 30 de zile, efectul nu va inarzia sa apara.Costa in jur de 30 RON. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le mai pili, lasa-le in pace o vreme!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tai o lamie in doua si stai cu degetele in ea 10-15 min duap aceia mai stai inca 10-15 min sa intre in piele si apoi te stergi cu un servetel uscat abi dupa 20 min poti sa te speli cu apa

fa acest lucru cel putin 2 saptamini