Întrebare recomandată | justyoung9 a întrebat:

Ce pot sa le arat unor turisti tineri in Bucuresti, ca sa ramana impresionati? Lucruri stiute, dar si lucruri mai putin cunoscute...Mersi anticipat!

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Restaurantele si mai ales mincarea româneasca sarmale mămăliga, mititeii berea, ciorba de burtă, ca sunt de apreciat bucatele traditionale românesti, ca multe tari nu au auzit de sarmale mamaliga ciorbe de perisoare de burta de lobodă, ceapa verde, noi românii cu astea am crescut, turistii din ce țara vin?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Casa poporului
calea victoriei
kiseleff si aviatorilor
cismigiul, herastraul, muzeul satului
casa cosbuc, palatul regal, ateneul
centru vechi, caru cu bere

| LePotato a răspuns:

Gropile/găurile din asfalt
Mirosurile alea de neuitat, care iți cam desfundă nasul (which is good).
Etc whistling

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ferentari la 3 noaptea. big grin

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Ferentari, Rahova, Piata Resita, Bariera Vergului, Dristor, Pantelimon...astea sunt de ajuns ca sa priceapa ce este cu adevarat Bucurestiul. Daca mancati, neaparat in Centrul Vechi, sa va ia aia de trei sau patru ori costul normal al mancarii.

| MoldoveanuXxX a răspuns:

Spune-le ca centrul galaxiei noastre are gust de zmeura si miroase a rom, potrivit cercetarilor (Este adevarat)

| justyoung9 explică (pentru MoldoveanuXxX):

Interesant : ))

| MoldoveanuXxX a răspuns (pentru justyoung9):

Ups, tu ai cerut sa le arati, iar eu am scris sa le spui, scuze... happy