| XSteFy a întrebat:

Ce poti face cand ai varsat de vant?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ELLSSA a răspuns:

Poti doar sa stai in casa si sa eviti contactul cu alte persoane.Este o boala de copilarie infectioasa.Asa ca de preferabil ar fi sa eviti si scarpinarea bubitelor.Le poti badijona cu mixtura mentolata ce ofera racoare si o stare de bine.

| Iheartshoes a răspuns:

Poti sta in casa sa te joci pe calculator, poti citi, te poti uita la tv.

| Alexurukay a răspuns:

Sa nu te scarpini. iti raman urme urate si sa nu iesi afara.

| ToKen a răspuns:

Stai in casa la caldura te uiti la tv, stai la pc, vb la telefon...

| denysuzuca a răspuns:

1.Sa nu te scarpini
2.Sa nu te speli
3.Sa nu iesi afara
4.sa nu bei pastile
5.sa nu mananci seminte

sper ca te-am ajutat
am avut si eu la 9 ani
acum am 14