| ylakiztenurb a întrebat:

A avut cineva varsat de vant?

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Da, eu am avut vărsat de vânt. Bubițele se răspândesc repede și nu trebuie să le spargi pentru că îți vor rămâne găuri.

| KillMePlease a răspuns:

da
eu
când aveam vreo 6 ani
noroc

| Ibrahimovic a răspuns:

Da, am avut acum cateva luni. Ghici cand? happy taman inainte de sarbatorile de iarna. In seara zilei de 22 decembrie am remarcat primele bubite aparute. Erau vreo 4-5, pe spate. Cand m-am trezit dimineata aveam cateva zeci, indeosebi pe piept, spate si prin par. happy
Pana spre seara aveam o multime. laughing Si asa a trebuit sa stau eu in casa de sarbatori si nu am putut sa merg nicaieri. happy M-am vindecat complet abia pe 3 ianuarie, deci nici la Revelion n-am putut merge nicaieri.
Cam asta e. laughing

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Varsat de vant sau Varicelaeste o infectie virala care cauzeaza o eruptie pe suprafata pielii si pe mucoase.

Eruptia apare mai intai pe fata si trunchi, intinzandu-se apoi pe aproape intreaga suprafata a corpului, inclusive pe scalp si pe organele genitale si chiar inauntrul gurii, urechi, etc. Elementele eruptive constau la inceput in macule (pete) mici (5-10 mm) rosii si apar intr-o perioada de 2 pana la 4 zile in valuri eruptive.Se trateaza.
Mai multe saturi gasesti aici:
https://www.google.ro/......https?/url

O viata frumoasa.
Peace.

| deny1230 a răspuns:

Nu inca, si la examen am stat langa un coleg care are varicela si ma tem sa nu iau si eu