| DanutzzaMaria99 a întrebat:

Ce sa aleg? Laptop sau tableta? Motivati raspunsul happy Funda si vot! :X

12 răspunsuri:
| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Laptopul e ca si un calculator.Stii cum sa umbli pe el.E mai usor.
Iar tableta..Ai scapat`o...S`a zis cu ea!
Si e aproape ca la u laptop.Prinzii WIFI cu ea.winking
Nu stiu, e alegerea ta! Tu decizii nu noi happy

| CrysaCrysy a răspuns:

Alege tableta pentru ca poti sa o iei cu tine oriunde..Bine, si laptop-ul poti sa-l iei dar mai greu..Deci te sfatuiesc sa alegi tableta..Asta e parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eram si eu in dilema asta acum cateva luni, inainte de ziua mea. Si alegerea mea a fost laptop. In primul rand pentru ca poti sa ai un laptop al tau, personal in care poti sa tii ce chestii vrei, fara sa te temi ca iti umbla parintii in ele (nu vorbesc de filme xx). Daca mergi intr-o excursie, de exemplu la mare, poti sa-l iei cu tine sa nu te plictisesti in camera. Iti iei si un stick de net, si ai totul asigurat oriunde mergi. Tableta e inutila. Si vorbesc foarte serios, e amuzant sa te joci cu ea 2 maxim 3 zile, apoi devine plictisitoare si se umple de praf pe dulap. Este ca un telefon cu touch screen, doar ca nu poti suna, si dupa catva timp e mai greu de umblat cu ea pentru ca incepe sa se blocheze (desigur, exceptii facand ipadurile de 30 de milioane, ma gandesc eu).

Bafta!

| ZK a răspuns:

Bună.
Eu aleg tableta pentru că pe ea poţi avea aplicaţii şi jocuri care nu au nevoie de internet iar pe laptop nu.

| AriannaAri a răspuns:

Tableta.

| Treistariustar a răspuns:

Eu as alege un laptop ca poti face mai multe lucruri cu el este mai inteligent are windows nu android http://bit.ly/1w8Mh6U

| rockmeout a răspuns:

Laptop.tableta e mult mai mica, plus ca ai mai putine aplicatii calumea.

| Sakura1218 a răspuns:

Laptop... de ce? pentru că după părerea mea poate face mai multe lucruri decât o tabletă

| DeutssDee a răspuns:

Salut! Eu as zice sa alegi tableta deoarece este mai ieftina si poti sa stai oriunde cu ea adica laptopul este mai greu de carat.Cred ca esti fata la ce nume ai...pare si mai elegand cea mai buna e de la Apple am si eu iti da si un fel de tastatura atasabila.E marfa, mie imi place...cred ca o sa-ti placa si tie! Funda?:O3

| Shto a răspuns:

Poti alege Microsoft Surface. Are si avantajele tabletei dar si avantajele laptopului.
Tapleta este mai practica, dar mai incomoda decat laptopul, mai ales in privinta tastaturii, dar Microsoft Surface rezolva aceasta problema.

| Birta_Costi-Bogdan_1993 a răspuns:

As prefera un laptop super inbunatatit

| sebyseby1000 a răspuns:

Tableta este foarte buna este alegerea ta bafta big grin