| anonimCelebru a întrebat:

Ce sa aleg intre laptop si tableta si de ce?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Laptopul pentru ca e mai mare si mai inteligent

| Niiiicu a răspuns:

Laptop pentru ca e mai performant, poti scrie/citi CD, poti folosi stickuri, are mai multi rami, memorie mai mare deci laptophappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laptop - cat de cat usor de carat, sistem pentru 'jocuri' cu tastatura / muzica / filme de la distanta, in fine. nu mai zic de rami si restul.

Tableta - daca ai una mai decenta, ai o tona de aplicatii, poti sa joci seara/noaptea in pat (cu laptop e mai greu), filme, muzica, foarte usoara de carat.

Ramane la alegerea ta cum iti place sa te acomodezi. La birou(laptop) / In pat/scaun (Tableta)
-parerea mea, mi-as lua o tableta buna, pentru ca jocurile, sunt pierdere de vreme. tableta e mult mai accesibila si distractiva.

| user5493 a răspuns:

Laptop-are si suport pentru cd, se vede mai mare si mai frumos pe ecran, are mai multe functii decat o tableta

| DianaDiaa a răspuns:

laughing si eu ma intrebam asta.

Tableta e doar un moft, iar laptopul sincer e o necesitate. laptopul e ca un calculator, tableta e doar asa de joaca nu o poti folosi ca pe un laptop asta e clar. si mie imi place tableta, dar as prefera totusi sa-mi i-au ceva folositor.

| DjYonutz a răspuns:

Laptop pentru ca e mai bun decat tableta desi ambele nu sunt asa de stralucite ambele sunt facute pentru cineva care calatoreste tot UN PC INTREG este mai bun cu unitate si mult mult mai perfotmant!

| alexatica a răspuns:

Tableta pentru ca laptopul ete ca un calculator.

| DavidLike a răspuns:

Leptop.Pentru ca iti poti baga jocuri faine nu ca pe tableta si tot felul, iti poti scoate filme.Ce vrei tu. FUNDA.

| Barbieღ a răspuns:

Laptop e mai util. Si are mai multa memorie.Parerea mea...acum depinde si de ce laptop sau tableta iti iei.ca daca iei un stift de laptop nu te ajuta cu nimic...