| Aimee33 a întrebat:

Voi ce ati alege dintre tableta si laptop?
Motivati.
Cel mai bun raspuns primeste funda.

13 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Laptop! Nu vei face niciodata pe o tableta ce faci pe un calculator (laptop)! Tableta e un moft!

| TOOL a răspuns:

Tableta, are sistem de operare android iti poti baga multe jocuri : gen pow, subway surfers, temple run, si este foarte accesibila, + ca este la un pret mai scazut decat laptopulwinking funda?

| suntserios a răspuns (pentru TOOL):

Ca pe laptop nu poti sa instalezi jocuri de altfel nu?

| Aimee33 explică:

Multumesc pentru raspunsuri.Mai astept pareri happy.

| Trandafirii a răspuns:

Buna, tableta bine inteles deoarece este ca un mini-laptop unde o poti duce oriunde, are jocuri, camera, etc... dar sa nu crezi ca calculatorul nu are folos! funda te rog ca eu nu am primit nici o funda pana acu, si sunt noua! happy

| FlooPp a răspuns:

Laptop.
-Mai performant
-Spatiu de stocare Mai mare
-Memorie Fizica(Ram) mare
-Dispune de mai multe aplicatii(jocuri, filme, muzica)
Mai multe sisteme de operare(Windows).
Mai rezistent.

| Szzeby a răspuns:

Laptop,merg mai multe jocuribig grin

Funda?

| Fintommi a răspuns:

Pai laptopul este mult mai util. poti face mai multe lucruri si poti lucra mai mult pe el si mai usor. Tableta nu este chiar asa, dar e aproape la fel de buna ca si laptopul; nu poti face chiar tot ce iti doresti pe ea cum poti pe laptop dar partea buna este ca e mult mai usor de carat si daca e si una cu camera poti sa o iei si sa faci poze oriunce cu ea. ( asta in caz ca nu ai aparat ) nu este necesar ca cari o tableta mereu in maini doar pentru poze. Eu as prefera laptopul prima oara deoarece este mult mai util apoi as lua tableta. De fapt chiar asa am si facut laughing prima oara am avut laptop apoi mi-am luat tableta. si stau mai mult pe laptop decat pe tableta.

| TheMargean a răspuns:

Laptop cu siguranta!
Este mult mai performant decat o tableta, si mai rezistent! A zis cineva mai sus ca poti instala multe jocuri pe tableta ca are sistem android bla, bla bla... dar laptopul? Pai pe laptop poti instala nenumarate jocuri, si jocuri ce presupune o placa grafica buna, un sunet bun, procesor, etc.
In veci nu se compara tableta cu laptopul!

| AndreeaRobertica a răspuns:

Laptop-ul.
El este rezistent, și îl poți lua cu tine peste tot, ca și tableta.Pe laptop, poți să descarci o grămadă de jpcuri 3D, iar pe tabletă mai puține.

| DeliaAmalia a răspuns:

Eu as alege tableta happy
O poti lua cu tine oriunde, iti poti instala jocuri, programe, aplicatii si multe chestii.
Plus ca poti intra si pe internet daca ai wi-fi.
FUNDA?:*

| Darkkhan a răspuns:

Eu unul, aș alege laptop, cum de altfel am și făcut. Sunt mulțumit, iar dacă aș fi cumpărat tabletă probabil acum eram dezamăgit.
Să-ți explic cum stă treaba.
-În maxim două săptămâni te plictisești de jocurile de pe tableta, și stai pe ea doar pe Facebook și alte rețele sociale.
-Un laptop are mult mai multe resurse, pentru că știi și tu câte jocuri există atât MMORPG cât și MMO.
*dacă vrei să te plictisești repede, cumpără tabletă; dacă vrei să ai resurse nelimitate în materie de jocuri și de orice altceva, alege laptop-ul

Sper că ai înțeles că un laptop este mai bun! Ce am spus eu aici, am spus pe scurt, că sunt mai multe lucruri de zis care te-ar putea convinge, dar pe mine aceste mici chestii m-au convins și sunt mulțumitwinking
P.S. mai bine îți iei o tabletă bună de 10 mil. decât un laptop tot de 10 mil. dar foarte slab. Dacă iei laptop, ia-l de la 20 în sus, dar asta depinzând și de ce resurse ai nevoie pentru a juca ce jocuri vrei!

Funda? happy

| anaalina14 a răspuns:

Eu asi alege tableta fiindca e mai practica poate fi mai usor sa iei cu tine o tableta cu tine in excursii sauin alte iesiri si este si mai eleganta