| Andreea4221 a întrebat:

Ce sa fac cand ma plictisesc si ploua? vreau raspunsuri bune

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Cand ploua eu profit de asta, e liniste nu e nimeni pe strada, eu iubesc ploaia si mereu cand ploua daca sunt in casa imi iau o bluza pe mine deschid geamul si privesc ploaia de cele mai multe ori pana se opreste, o privesc ca pe un spectacol sunetul ei o aud ca o melodie, picaturile care cad le vad ca pe niste dansatori, e foarte linistitor iti goleste minte ar trebui sa incerci odata.

| kteichd a răspuns:

Eu ies in ploaie si cant... uneori tipa lumea sa tac din gura si e amuzant

| georgeta27 a răspuns:

Citeste o carte.scrie-ti un jurnal,confectioneaza ceva,fa origami,fa o prajitura, fa-ti curat in camera, mergi la prietenii si vizionati filme, editati fotografii, depanati amintiri...

| CorneliaC a răspuns:

Sa dansezi, mie asta imi place.

| johnyxus a răspuns:

Pai cel mai bine e sa iti chemi prietenii si sa jucati un monopoly sau jocuri interactive de genu.

| frumusika2004 a răspuns:

Fa-ti un jurnal, si cauta si tu un loc prin casa care nimeni sa nu-l stie sa fie secret, citeste daca iti place, sau asculta muzica, intra pe TPU pune intrebari sau raspunde la ele, intra pe mesenger si vedeti-va cu rude departate sau chiar prieteni departati, intra pe facebook daca ai o pagina posteaza la ea sau daca esti admina tot asa si vorbeste cu prietenii tai, fa si tu o conferinta cu prietenii pe mess
, intra pe chaturi si cunoaste persoane noi, uita-te la tvsi vizioneaza un film sau uita-te la desene is foarte amuzante, joaca si tu ceva jocuri de fete, cum ar fi scrie jocuri pentru fete, fa gimnastica prin casa, vorbeste la tel. cu prietenii, stai in pat si asculta stropii de apa cum cad ( asta fac si eu uneori si mas imt bine ma relaxez imi vine pofata de somn odihnitor ) sau chiar poti dormi,
fa-ti curat in dulapul cu haine sau chiar in toata camera, uita-te pe geam, deseneaza, picteaza, date cu crema relaxanta si stai pe pat ( asta fac eu de obicei cand ploua ) fa ceva felicitari rudelor prietenilor sau chiar mamei tale!
Canta si inregistreaza pe tel. sau pe tableta laptop calculator etc.
Invita o prietena al tine acasa si distrati-va impreuna, confectioneaza ceva nucarii orice sau fa origami ceva interesant si educativ, uita-te prin albumul cu poze vechi, fa senvishuri sau prajituri, editati fotografiile tale sa ale prietenilor sau ale rudelor depe facebook, du-te si tu la o prietena si distreaza-te cu ea, sau joaca-te un joc cu familia gen : nu te supara, frate monoply!
Citestei surorei/fratelui mai mic daca ai o poveste, danseaza prin toata casa daca e putin mai mare ( cand n-am ce face eu asta fac ) daca ai balcon du-te pe el si distreaza-te stand in ploaie sau ascult-o, uda ghivecele cu flori, intra pe skipe sau pe twiter, fa ceva de mancare surpriza familiei tale, bea si tu o cana cu vin sau daca esti mai mic/a suc apa ciocolata calda orice, fa o baie relaxanta si stai cat vrei tu in apa, invata pentru scoala pentru a lua o nota mai mare, sau ceva nou fa si tu bratari coliere sau ceva din ata, coloreaza daca ai carte de colorat, schimbati poza de fundal pe tableta laptop calculator tel. etc.
Sau poti iesi in ploaie daca nu esti sensibila si nu te imbolnavesti usor dar trebuie sa-ti iei ceva gros pe tine si umbrela, sau du-te la cumparaturi si fa-le cadouri rudelor arintilor prietenilor sau chiar tie,

Si cam atat sper ca te-am ajutat!