| anonim_4396 a întrebat:

Ploua afara si plictisesc. Ce lucruri interesante pot face pe pc? Cele mai multe raspunsuri primeste Funda!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește o carte, lasă calculatorul.
Pa, pa.

| zdrangoi a răspuns:

Daca plictisesti, trebuie sa ai pe cine.
Daca TE plictisesti incearca sa numeri stropii de ploaie care-ti bat in geam!
Fara PC!
Cel mai bine gandeste-te la ceva frumos, lasa calculatorul, si viseaza!
Bineinteles la ceva superb.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Incearca sa ajungi in top 10 pe TPU

| cookie01 a răspuns:

Poti sa te joci pe pc, poti sa inveti sa modifici poze, melodii. Poti sa inveti un limbaj de programare (cum faci un site de exemplu). Poti urmari filmulete dragute pe youtube

| armygirl a răspuns:

Ok...e ceva foarte dificil aici
Pai, depinde ...stai la casa?
Te poti uita pe fereastra ascultand muzica
Poti face niste floricele si sa te uiti la un film romance sau horror....sau Garcea
Poti sa iti faci freza, daca esti baiat, sau coafura in caz de fata
Sa te uiti in oglinda in timp ce mananci
Joci un joc pe net
Repeti un cuvant de n ori pana cand nu mai stii ce inseamna
cum ar fi cana..cana cana cana cana s.a.
Citesti ceva
Daca ai reviste poti mazgalii cu pixul fetele artistilor sau oamenilor din revista, le pui mustata, ochelari.
Desenezi
Iti faci o husa de tel.
FACI FARSE!
La tel.
Pe mess
Fii atent aici
suni la servicul de informatii si intrebi cum se prajesc ouale pe tigaie
Sau
Suni si il intrebi: "Alo, aici familia cocina?" O sa iti spuna ca este greseala, iar tu o sa ii spui ca te numesti Porcu si iti cauti cocina...

Suni la un numar oarecare, numai ca familia sa nu se numeasca Popescu si spui:
"Buna ziua, familia Popescu?". Cel din telefon sigur va spune "nu". Mai suni o data faza se repeta si mai suni si treia oara si spui:
"Buna ziua, sunt Popescu, m-a cautat cineva?"
sau pe mess...Iti faci alt id si daca nu iese respectivul care ii faci farsa de pe mess ii spargi id etc, funda?

| LIVIAPISI a răspuns:

Salutare pamanteanule! Deci pe pc poti sa te joci:http://www.jocuripenet.ro/jocuri/testul-lui-mos-craciun-2011.html ata e un joc amuzant mai e si...http://www.jocuri-gratuite.com/labyrinth-ball/10210/ e mai greu dar e tare si poti sa incerci TRANSFORMICE=un joc cu soricei si poti sa incerci HEROMICE=un joc tot cu soricei dar iti da 999999 branze si capsunu cu care poti cumpara accesorii pentru soricel. Daca vrei poti sa citesti o carte sau scuze te-am jignit. Nu, deci joaca-te ce vrei. Eu mi-am cumparat o agenda si desenez in ea mereu. E super! Sper sa te distrezi!