| geta_vasiliu a întrebat:

Ce sa fac daca ma plictisesc? Voi ce faceti sa scapati de starea asta enervanta?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Un om inteligent nu se plictiseste! Gaseste intotdeauna ceva de facut!

99 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

De obicei nu ma plictisesc. Intotdeauna am ceva de facut... sau daca nu am, imi fac... Imi place sa ma plimb (si sa ascult muzica cand ma plimb daca nu sunt insotita), sa ma dau cu rolele, sa joc basket, sa stau de povesti cu diverse persoane, sa citesc... si sa mai corespondez cu cate o persoana aflata departe... si probabil multe altele care nu-mi vin momentan in minte...

| daηă a răspuns:

Ai animal de companie? joacate cu el, hmmm... uitete la tv sau intra pe www.there.com nu stiu... sari in sus si zici :HOPA, iate de muzica, fa ceva:)):):D

| MihaiA a răspuns:

Deci aia care se plictisesc sunt prosti big grin

| hashe86 a răspuns:

Nu e nevoie sa raspundeti asa dur
intrebarea s-a puc pentru a afla parerile celorlalti, un schimb de idei.
geta, nu stiu ce varsta ai dar sunt foarte multe de facut, excluzand internetul si uitatul la tv: citeste o carte(beletrisitca sau ceva stiintific), gateste ceva ce ti face placere, iesi la o plimbare in natura, suna 2 3 amci si iesit la un pahar de vorba, gasesteti un hobby si concentreaza te asupra lui, ia ti un catel, astfel il poti scoate la plimbare sau te poti juca cu el inauntru. sau poti lua orice alt animal de companie si rasfata l.
sunt multe de facut
astea sunt doar cateva idei, care le aplic eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma dau cu capul de perete.incearcalaughing)))(glumeam)citeste o revista, uita-te la tv, invata lucruri noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ai un plictisec voi ce da daca tare chi mai face plecatum da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SEX, Laba, filme xxx

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Umbla teleleuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una nu fac mai nimic stau si ma plictisesc ca morrrrrrrrrr de plictiseala uita-te la tv sau joacate sau nu stiu apucate de scris vacanta e scurrrrrrrrrrtttttttttttttaaaaaaa(eu una nu am scrs nimic da nu mai coteaza)big grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la sala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste o carte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa'ti o pasiune din fotografiat. du'te in excursii, in general pe munte... ia'ti un catel/pisica. iti va placea compania unui animal sau invita niste prieteni, gasiti voi ceva de facut impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stau cu prieteni pe strada

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai spun de mai multe ori acelasi cuvant si ma gadil in cerul guri sau citesc o carte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei ma plictisesc pentru ca realizez ca mi-am terminat toate activitatile zilnice.

nu cred ca cititul unei carti te ajuta maia les in momentele de plictiseala cand nu ai chef de nimic (ironic).

eu prefer sa vad un film. sau sa scriu ceva, sau sa citesc o gluma buna, sau sa gatesc. multe activitati de facut in casa, pe o zi ploioasa in cre plictiseala e in floare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai un copil incearca sa te joci cu el, sa faci temele impreuna cu el, daca nu practica diferite sporturi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai cu mine si nu o sa te plictisesti... osy_mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai de facu multe lucruri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste bancuri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma uit cum creste iarba.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cauta un ong.adica ceva de genu glt, in asta sunt eu si e super tare suint doar pusti de facvultate si ne distram facand fapte bune! vezi daca este un grup de al lor si in orasul tau si inscriete!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa zic un raspuns bine uite unul si eu ma plictisesc doar asa am dat de saitul asta nu stiu citeste o carte (de parca eu as face asa cevawhistling )marog apucate de ceva un sport orice...vezi si tu ce zic ceilalti...atat am ajut de zis smugmult noroc in a gasi ceva si fara plictiseala big hug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste o carte
fa-ti lectiile
joacate in net
ajutati parintii
deseneaza
fa mincarehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste o carte buna! de exemplu:o encicloprdie, robin hood... E distractiv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu ma plikt acum si de aia am scris un comentariu stupid ca n-am ce face stii am doar 13 ani si ma plictisesc ca si cum as fi la batranete cand nu mai ies din casa 3 zie blaa bla blaa.ma rog frate imi spun parerea plictiseala e buna uneori DAAR acum pentru mine e JALNICAAA am un singur joc pe carel pot juca zi si noapte daca ma lasi dar azi jocu se modernizeaza si nu pot inra :( asa ca ma plictisesc este singuru joc pe care-l joc si imi place asa mult sa ma credeti nebuna sau cm vreti dar incercati (www.ourword.com)mie imi place criticati-ma nu imi pasa ce zice lumea de mine cum arat sau cum ma port un singur lucru THIS IS ME unicat :P

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol ea(el) se rreeffeerraa ca ce face cand are stare de plcitiseala lol mi s-a intamplat si mie in microbuz spre mare parca imi venea sa fac ceva dar tot nu era distractiv si ma gndeam la toate pana am ajuns la mare dupa aia a fost tot ok! si raspunsu meu e cautati un joc misto sau ia-ti niste mancare si uiate la un film sau nu stiu astea au fost ideeile mele nu ma judecti x-(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dormi o ora...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi o jumatate de ora la o biserica te va ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea mai simplu sa te apuci de un sport: fotbal, basket, orice. Eu cand nu am ce face ies cu prietenii la un trosbal si pana nu stam cam 2 ore, nu ne plictisimbig grin. Succes!