| papatukjatlekjulk a întrebat:

Cum scapati de starea de depresie?

Răspuns Câştigător
| marsy a răspuns:

Pai ar fi bine sa fii okupata cu mai multe lucruri. dar depresia le depasesk. sh tot ea invinge. Inceraka sa nu prea stai singura. mai des cu prietenele. Incearka sa zimbesti. sh fa asta chiar acum. in acest moment cand citesti. si gindeste-te cite lucruri te asteapta pe viitor. si nu ar merita sa-ti intuneci sufletul din cauza depresiei. Te inteleg. deseori kad si eu in depresie. iau lucrurile prea aproape de suflet si nu prea pot sa fiu indiferenta.
te-am pupat! Ai grija de tine

11 răspunsuri:
| papatukjatlekjulk explică:

Sincera sa fiu nu prea am timp liber. Din pacate...

| fabiola a răspuns:

Secretul este sa te cunosti foarte bine si auto-controlul, stapanirea de sine!

| Just mE:x a răspuns:

Ce sa zic? eu de obicei pap ciocolata si inghetata si ma uit la televizor sau la niste comedii in special.sau depinde se mai intampla sa imi vina prietenii in ajutor iar langa ei nu ai cum sa fi trist incearca sa-ti petreci timpul facand ce'ti place cu persoanele dragihappy:*sper sa-ti treaca succes:*

| AlexandraR a răspuns:

Muzica.

| andrutski a răspuns:

De obicei cand sunt suparata, nervoasa, stresata, etc. ascult muzica vesela, cant, desenez, orice lucru ma face sa ma simt bine.

| christabell a răspuns:

Nu am fost depresiva niciodata, doar uneori putin trista daca lucrurile nu au iesit cum as fi vrut. Daca sunt nervoasa dintr-un motiv oarecare, ma remediez facand aluat de pizza.Metoda de a tranti aluatul cu sete de planseta da rezultate uimitoare si un blat mai mult decat perfect!

| premamotion a răspuns:

Ar trebui sa intelegi bine de la ce vine aceasta stare de depresie... si ar trebui sa te intrebi ce anume in viata ta (persoane, fapte...) nu sunt in armonie cu ceilalti, cu tine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai prea mult timp la dispozitie, daca ai avea activitate mereu n-ai avea timp de doamna depresie, eu caut sa ma ocup cu cat mai multe lucruri, catel, flori, piata, calcat spalat, job, citit, si net aici cu voi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideea este ca nu trebuie sa te lasi prada depresiei, trebuie sa fii optimista, maine este o noua zi, zambeste! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexul e răspunsul. Mult şi bun.

| commy a răspuns:

Papi ciocolata