| InspectorulTPU a întrebat:

Ce sa fac daca un rrom ma bate la scoala sau ma ameninta si se ia de mine?

Răspuns Câştigător
| camryn a răspuns:

Te apuci de lupte (gen arte martiale, box, etc.)... Problemele de genul asta se rezolva in timp. Deocamdata spui ca el si pe urma, dupa ce inveti sa te aperi si sa ripostezi inapoi, faci ca tine. Asta o sa te ajute in timp, si nu neaparat ca sa te bati cu cineva, ci chiar sa eviti lucrul asta (si in alte situatii). Asta daca nu vrei sa implici parintii, scoala sau eventual, politia (asta ar fi calea cea mai usoara, si cea mai eficienta deocamdata, zic eu). Tu o alegi pe cea care ti se pare cea mai buna in acest moment, si nu numai...

5 răspunsuri:
| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Trebuie sa i intorci si obrazul celalalt. asa spune biblia!

| XxBalonasheeXx a răspuns:

Da-te la el ca poate pune ochii pe tine :-> Si te lasa in pace.

| InspectorulTPU explică:

Dar fara politie si etc

| anonim1808 a răspuns:

Nu il baga in seama. si spui la diriginta sau invatatoarehappy

| nicolae12 a răspuns:

Spune-i directorului