| NaruToNR1 a întrebat:

Un prieten mereu ma sacaie cu TeamViewer. In fiecare zi, nici nu intru bine, ca el imi cere team, iar sta toata ziua la mine in pc. Cand nu imi place un joc ma ameninta ca nu mai suntem prieteni, ca ma bate la scoala. Ce sa fac? Funda big grinbig grin

Răspuns Câştigător
| dellu a răspuns:

Actioneaza scurt si la obiect. Spune-i simplu, fara sa te enervezi sau sa il insulti: "Nu vreau sa ma joc./ Vreau si eu intimitate./ Nu mori daca nu-ti dau team." Prietenia este o relatie bazata pe roluri egale, nu stiu cat de bine functioneaza atunci cand unul singur face pe seful, mai ales daca individul respectiv sustine ca ar fi dispus sa renunte la asa-zisa prietenie dintr-un motiv atat de superficial.

| NaruToNR1 explică (pentru dellu):

Mersi asta ma ajuta cel mai mult :d

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Baga-l la lista de ignorati si daca se ia de tine la scoala dai cu dezodorant in ochi si un pumn intre picioare sa se invete mine, daca nu se ia de tine lasa-l impace

| darrio2007 a răspuns:

Asta nu iti este prieten. Spune-i ca nu mai merge pc-ul.

| NaruToNR1 explică (pentru darrio2007):

Ms si asta ma ajuta.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Foarte simplu. Îi spui că nu vrei să-i mai dai Team Viewer, că doar nu e şeful tău... Şi apropo, prin acest program îţi pot fi transmişi mulţi viruşi sau chiar un key-logger. Nu cred că vrei asta.

Pa-pa.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fii mai mult decat un fraier de ii permiti sa faca ce vrea cu tine.

| njohn a răspuns:

Dezinstaleaza TeamWiewer

| NaruToNR1 explică (pentru njohn):

Imi da linkul inapoi. laughing

| Marily1997 a răspuns:

Daca nu vrei nu te juca, daca tie prieten bun va intelege, nu te teme nu cred ca o sa te bata.

| NaruToNR1 explică:

Am uitat sa spun ca, el nu stie ca ma deranjeaza... El stie doar ca ma distrez... Mereu cand ma bateam cu niste colegi din clase mai mari, sarea el si ii batea laughing

| VranceanuTania a răspuns:

What? laughing
Da-l naibi! Nu-i mai da team-ul! Nu e seful tau! Doamne! Nu o sa te bata, se da si el mare si tare, dar cand colo ii un fraierici! big grin Lasa-l ma in pacea lui si nu ii mai da team-ul, ca nu iti mai face nimic! Respect daca iti merge, daca nu....Bate-l si tu daca te provoaca!winking
Eu sunt fata si de cate ori ma enerveaza un baiat ii dau puf o palma, puf un pumn! laughing Nu mai ma deranjeaza cu nimic dupa! laughing
Asculta-mi sfatul frate!winking
Fundita? big grin

| Munteanu_Maria_Loredana_1999 a răspuns:

Fii si tu mai tare... spune-i in fata ca nu iti place si punct si ca nu te intereseaza daca nu mai vreti sa fiti prieteni iar daca el chiar te vrea ca si prietena nu te va mai sacai iar daca renunta la tine inseamna ca nu i-a pasat vreodata de tine... sper ca te-am ajutat

| NaruToNR1 explică (pentru Munteanu_Maria_Loredana_1999):

I-am spus... A inteles... Dar el tot imi zice ba vr sa ne impacatm. Si dupa da tot la fel

| Corinutza_Cory_1990 a răspuns:

Asta inseamna ca te santajeaza si acela nu iti este prieten scuze ca iti spun asa nu ai parinti sa le spui sau ceva?