| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac fratilor cu atata plictiseala? Cum sa scap de plictiseala?
Nu vi se pare ca lumea era mai misto pe vremea lui corona? Pai ma uitam la TV zilele trecute si ziceau de variola. Credeam ca devine palpitant dar acum parca s-a dezumflat. Ce ziceti, vine sau nu vine?
Ma pregateam sa cumpar hartie igienica si spirt dar incep sa am dubii.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia o carte si citeste, orice ti-a placut in trecut, reciteste sau imprumuta carti noi de la prieteni.

| Brizbriz a răspuns:

Te imbraci sexy si te duci in parc, si zambesti la toti baietii
mai devreme sau mai tarziu ajungi cu unul, apoi in pat, apoi insarcinata, apoi ai ce face TOATA ziua si TOATA noapteahee hee

| RxTx a răspuns:

Nu te mai uita la televizor
Eu din 2009. Am renunțat la televizor.

Am eu idei pentru plictiseală:
Mergi la un job

Sau hai sa găsim mai multi plictisiți sa facem un club

Eu pot sa pun un birou la bătaie

Apoi noi ăștia toți plictisiți sa facem o firmă S.A. societate pe acțiuni

Si sa ne apucam de fabricat ceva de calitate in tara aceasta
Orice isi doresc oamenii sa cumpere mai de calitate dar nu su de unde de cât chiciuri.

Sau sa venim cu idei de produse noi nouțe care nu au existat niciodată pe planetă

Sa ne apucam sa fabricăm câteva prototipuri
Apoi sa gasim hoteluri ceva care sa investească bani sa le cumpere.

| RxTx a răspuns:

Are bunica mea o vorba din popor :" - ia-te cu mâinile de fund și sări în sus!*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai avem nevoie de nici un virus, ci de libertate.

Dacă te plictisești, atunci fă sport, dansează, plimbă-te, citește, fă voluntariat, să vezi cum îți alungă plictiseala.

| Jessica1235 a răspuns:

Ce faci cu atâta plictiseală? O împărți cu alții laughing
Poți citi o carte, să te uiți la un film, să faci o plimbare, să mergi într-o excursie, să faci de mâncare sau o prăjitură, să te joci ceva cu prietenii sau pe telefon, să desenezi, să îți cumperi un animal de companie micuț (hamster, pește, porcușor de guineea etc), să înveți (asta sigur nu o să faci laughing)

Întrebări recente