| anonim_4396 a întrebat:

Ce scriu la alternate email cand imi creez un id de yahoo?

Răspuns Câştigător
| kaleb2006 a răspuns:

Ai 2 alternative... ori scrii un e-mail anterior (daca mai ai unul facut) ori nu scrii nimic... ar fi tot aia

14 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

scrii o adresa de mail alternativa unde ei iti vor trimite datele contului (username-ul si parola). Tot acea adresa de mail va fi folosita in cazul in care iti vei uita parola si vei vrea sa o recuperezi. Acolo iti vor trimite noua parola.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

poti sa mai scrii si un email fictiv cum ar fi anonim@gmail.com(asta este un exemplu)

| Gabystelistu95 a răspuns:

1. Intrati pe https://login.yahoo.com/
2. Undeva in josul paginii - dreapta scrie "Don’t have a Yahoo! ID?" si este boldat "Sign Up", dati click pe link
3. Completati campurile din acea pagina cu datele tale reale: Nume, Prenume, Sexul, Data nasterii, Tara si codul postal al orasului unde locuiti.
4. Acum trebuie sa va alegeti un ID, apasati pe butonul ala "Check" pentru a verifica daca ID-ul pe care l-ati ales este disponibil sau folosit deja de altcineva. Dupa ce ati gasit un ID disponibil trebuie sa va alegeti o parola care o veti folosi cand va veti loga pe contul vostru. O scrieti de doua ori.
5. Mai departe, trebuie sa alegeti o intrebare si un raspuns pe care le veti pastra numai pentru voi. Adica, daca o sa va uitati parola voastra puteti sa o recuperati
6. Uitati-va la codul ala din imagine si il transcrieti in campul de acolo.
7. Este un buton mare pe care scrie "Create My Account!".
Acum ca aveti o adresa de email la Yahoo! trebuie sa descarcati o versiune de Messenger in calculator si sa o instalati.

| Swabia a răspuns:

Ai putea sa scrii..."example@yahoo.com" sau "example@sbcglobal.net" sau "example@hotmail.com"...hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

un alt e-mail, pe care sa il poti folosi in cazul in care uiti parola primului. e bine sa sxcri un alt e-mail, valid, o sa vezi ca iti prinde bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum imi creez un id

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cumm cine imi faci plz un id hotmail?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum imi creez adresa pe yahoo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Manuelitta14

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum creez un ID

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce tare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I don't now

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va rog spuneti-mi cum imi creez un nou id in yahoostar? macar unul mic va rog tare mult!