| BabyPink a întrebat:

Ce semnifică numele vostru real?
La mine, >Andreea-Războinică happy

38 răspunsuri:
| madycoco a răspuns:

Madalina
Acest nume de fata este folosit in engleza si franceza. Este sursa expresiei ebraice insemnand "Persoana din Magdala."
Magdala a fost un oras pe malul marii Galilee si se presupune ca aici statea Mary din Magdala sau Maria Magdalena, cunoscuta din Sfanta Scriptura.
De aici l-a urmat ea pe Iisus din Nazareth

| Aia cu cap mare a răspuns:

Albbig grin

| dana39668 a răspuns:

Alina-nobila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maricel de la maria.mara care inseamna amaraciune.conform profetiei dreptul simeon ar fi profetit fecioarei maria ca; o sabie ii va stapunge inima.cred ca se referea la momentul cand fecioara maria si-a vazut baiatul rastignit pe cruce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nobilbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andreea

| andreeutza_8900 a răspuns:

La mine e la fel ca la tine si pe mine ma cheama ANDREEA