| aaaaaaaaaa14 a întrebat:

Ce Skateboard este mai bun RCO sau FIRST BIKE? Sa aiba axe buna, roti silicon, placa buna si un pret mic

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca e First bike, deoarece am si eu si am avut inainte si RCO, dar s-a stricat in 2 zile si a avut si sora mea Rco si s-a stricat repede, dar in schimb noi avem de 5 ani First bike si acum sunt ca noi.Va pup si vreau sa va spun ca ma grabesc sa ma duc la ore ca invat in clasa a 12-a si daca asi mai avea timp as mai scrie.Va pup!

32 răspunsuri:
| denis260170 a răspuns:

Frate 2 chetii iti spun:
1=daca ei rco se duce tot decku, rulmenti, suruburi tot tot tot
2=iar daca iei first bike s-ar putea sa fie mai bun dar daca nu schimbi:rulmenti grip si suruburi
P. S. Toate placile(deck)sunt bune dar trebuia schimbat tot daca e chinezarie

| denis260170 a răspuns:

Acum am incercat un firstbike bun de la mine din oras cu 2 mil ia-ti daca esti incepator este foarte bun inca il mai am dar toate firstbikeurile au grip low din ala de e aspru prima oara si dupa aia se face foarte fin dar ia-ti are roti de cauciuc nu rco imi dai si o fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un skateboard de la RCO si este froarte bunwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

RCO is cele mai naspa la fel si first bike skateboarduri sketuri bune sunt Blind, AlienWorkShop, Finesse si mai is o placa de la firmele astea ii in jur de 600 ron, 700, 800 ron poate si mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rco cu roti de silicon are placa buna axe bune si costa 65 de roni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am eu rco si sunt incepator dar ii sau rupt axurile in prima zi deci rco ii slab dar first bike nu stiu acum mi-am inlocuit axurile la ala rco si merge misto...big grin sa nu va luati rco nu-s prea bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rco sunt cele mai bune toti la mine le au putini first bike m-am suit pe una si s-a rupt rco tine 100 kg firts bike cele proaste doar 40

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma darkstar este cel mai bun skateboard am si eu unul de trei ani si n-am schimbat nimic pe el de atunci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca First bike e mai buna pentru ca Rco am si eu RCO, dar s-a rupt, mi-a intrat lemn in pulpa si nu poti sa faci trikuri ca kicflip, pop-shuvit, heelflip, sau sa faci ollie mare pentru ca e prea grea placa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-ati un element

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rco

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba niciunu! dar am eu o intrebare:Cat de varza esti pe skate? The best e creature, rotile habitat, rulmenti flip, si axe team thunder.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun skate eu spun ca e cel de la firt bike... eu am unul de 5 ani dar s-a stricat placa... axele si rotile sunt foarte bune. in schimb placa se strica repede big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

RCO E VAIDE MAMA LOR MIAM LUAT UN RCO ACUM 3 ani si e super aiurea RCO se misca introparte rotile sunt pff va recomand nu va luati RCO luativa numai din astea ORIGINALE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti RCO e tare super si merge bine.sunt SABINA si sunt fata deci sunt impresionata. Nu asculta pe alti te mint placa RCO e tere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am RCO si misa rupt in doua si axele sunt de proasta calitate asa ca First Bike e mai bun

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Nu-ti lua niciunul dintre aceste placi...RCO este P.R.A.F...eu sunt un skateboarder foarte bun si, azi cand am vrut sa incerc placa lui fratele meu, s-a rupt....trick-ul pe care l-am executat a fost FS Shuvit, si cand am cazut, BOOM, skate rupt in doua...despre First bike nu stiu prea multe dar, un prieten de-al meu avea si i s-a rupt repede, din ce a zis el.

Eu iti recomand firma de skateboarding, hanorace, short-uri etc.FireFly...e foarte buna, dar are si pret mediu....am de o saptamana o placa de la ei, de 140 ron, si, pot executa perfect kickflip-ul; 360 flip; hellflip; pop shuvit; FS/BS Shuvit; ollie higher (1 m si putin); old school kickflip-ul (ala de pe placa, adica ala greu) si multe alte trick-uri de,, avansati".....deci, asculta ce-ti zic, FireFly e baza!

N-a, daca ai bani si n-ai ce face cu ei, poti achizitiona un skateboard de la Grizzly, Blind, Darkstar +more.dar, daca vrei o placa de asta, macar sa ai 5 ani de experienta, nu 2 luni big grin... Uita-te pe YouTube la,, Andrew Schrock" sau,, Ride Channel / sectiunea,, Spencer Nuzzi", acesti skateri au skateboard-uri de la Grizzly sau Blind...dar sunt profesionisti in tot cuvantul.

Funda?! Pls.

| Gabyro1992 a răspuns:

Iati un rco cu axe groase roti din silicon si gretate maxima admisa 100 kg asa am si eu

| Alexandru_Ungureanu_1990 a răspuns:

Eu cred ca sunt mai bune cele originale dai 1 milion-7 pe ele dar te tin ogramada. vreau sa imi iau si eu un sk8 din tgv de la first bike dar nu stiu cat e straight face

| Minecraft93 a răspuns:

Toate placile sunt bune(deck-ul) adica placa fara axe fara roti daca schimbi axele unei placi RCO de ex sau first bike o sa fie mai bun skate-ul

| Florin_3801 a răspuns:

Ia-ti un rco sau strange bani si ia-ti un element amandoua sunt bune dar mai bine itiu strangi bani si iti ei un element

| YooAl3x a răspuns:

Ce dracu spuneti voi ma! Am RCO de 1 an dau kickflip ollie peste 4 scari si nu se intampla nimic!

| erny a răspuns:

Nu ma pricep la skateuri da cei de la first bike ii foarte slab si nu cred ca te tine mai mult de o saptamana

| Octavian07 a răspuns:

Www.bmxmagazin.ro daca esti incepator ia-ti o placa completa 7.5-7.6 nu'ti lua RCO sau firstbike, daca vrei sa te apuci de skate, ia'ti o placa profesionala nu zi "sunt incepator, imi iau rco"

| stefanbal1_2572 a răspuns:

Eu acum am element is foare bune.inaite am avut rco si majoritatea trikurilor le-am invatat pe rco si nu m-a dezamagit

| bossul8 a răspuns:

Iti dau un sfat rco

| Alexandru_1461 a răspuns:

Bre deci am avut si eu rco un an si e tot varza ce sa mai spund de first bike? De bani de ele ia-ti si tu unu din intersport mall.Eu mi-am luat un firefly si e numai bun!

| Alexandru_1461 a răspuns:

Amandoua sunt prosti.De bani de ei ia-ti din intersport un firefly

| cl0du96 a răspuns:

Nu iti recomand nici rco nici firs bike amandoua sunt slabe, mai ales rco care se rup imediat mai ales deckurile, firs bike e ceva mai bun insa nu te tine foarte mult daca ai de gand sa te si dai pe palca, daca vrei sa iti iei o placa sa steie frumos cand te plimbi prin parc iti iei un rco sau firs bike daca vrei sa faci ceva pe placa iti sugerez sa mai strangi niste bani nu foarte mult in comparatie cu un firs bike care e 200 de roni, iti poti lua un speed demon la 320 de pe bmx magazin sau u-man e super bun pentru incepatori si te ajuta la toate tricurile duap aia iti poti lua un almost zero element plan b dar numai dupa ce inveti