| iuandfto a întrebat:

Ce sporturi practicati de genul tai chi, yoga, karate etc. Ce beneficiu imi aduce mie acest sport daca incep sa-l practic?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yoga nu se incadreaza printre disciplinele sportieve. Oricum, ce ai enumerat tu acolo, te ajuta in primul rind sa te cunosti mai bine si sa te autocontrolezi. In rest, mai poti adauga si miscarea care este foarte sanatoasa si te ajuta sa te dezvolti armonios.

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Karate-do. În scopul îmbunătăţirii condiţiei fizice şi intelectuale.