| Sua a întrebat:

Ce spuneti despre decizia lui Victor Piturca?

Răspuns Câştigător
| Ana-Maria94 a răspuns:

Poi intr-un fel il inteleg ca nu ai cum sa-l suporti pe becali dar trebuia sa treaca cu vederea de data asta pentru ca a inceput o treaba buna la echipa.Imi pare foarte rau.

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Cred ca Gigi Becali are dreptate in cazul Piturca. Piturca a dorit ca el sa fie sefu, a uitat un singur lucru ca Becali era patronul. Si cine plateste face legea.

| Whatthehell66 a răspuns:

UPDATE. După o jumătate de oră, Gigi Becali a plecat de la stadion. Finanţatorul Stelei are programată o conferinţă de presă la ora 15:00, la reşedinţa sa din Aleea Alexandru. Victor Piţurcă discută în continuare cu suporterii

UPDATE. Puţin după ora 14:00, Gigi Becali a ajuns şi el la stadionul Steaua pentru a discuta cu Victor Piţurcă

UPDATE. Mai mulţi fani au plecat la aproximativ o oră după începerea întrevederii cu Victor Piţurcă, tehnicianul i-a rugat pe aceştia să nu dezvăluie presei ce s-a discutat în interiorul sălii de conferinţe de la stadion

UPDATE. Suporterii veniţi la stadion au fost lăsaţi în jurul orei 13:00 să intre în baza din Ghencea pentru a discuta cu Victor Piţurcă

UPDATE. Preşedintele LPF, Dumitru Dragomir, a comentat şi el la Antena 3 ştirea retragerii lui Piţurcă de la Steaua. "Mă surprinde decizia lui Piţurcă, după părerea mea, cel mai bine era ca el să revină la echipă. Aşa, pierd amândoi. Era normal să plece doar staff-ul, nu doar generalul. N-aş vrea să fiu în pielea patronului de la Steaua, nu ştiu cum va ieşi din această situaţie foarte delicată. Amândoi sunt orgolioşi, iar garanţia cerută de Piţurcă este imensă, vorbim de milioane de euro, nu de milioane de lei. Eu în locul lor făceam orice compromis timp de măcar un an", a spus Dragomir la Antena 3.

Victor Piţurcă şi-a prezentat în urmă cu câteva minute demisia din postul de manager al Stele, după ce vineri s-a certat cu patronul Gigi Becali şi apoi nu a însoţit echipa la Braşov. Piţurcă a venit în această dimineaţă la stadion, unde avea programată şi o întâlnire cu fanii care sperau să-l convingă să revină la echipă, dar şi-a prezentat demisia înainte de discuţia cu aceştia.

Alături de Piţurcă şi-au mai dat demisia Eugen Neagoe, Ovidiu Costeşin, Florin Marin şi Gabriel Boldici, existând informaţii că ceilalţi membri ai staffului aduşi în Ghencea de fostul selecţioner vor face acelaşi lucru luni. Jucătorii au fost anunţaţi şi ei de încetarea colaborării la finalul antrenamentului de dimineaţă.

Informaţia a fost confirmată, la Antena 3, de patronul Stelei, Gigi Becali. "Piţurcă şi-a strâns lucrurile şi i-a anunţat pe jucători după antrenament că a încetat colaborarea cu Steaua. Le-a spus ca mâine să vină la antrenament de la ora 17:00, dar că nu ştie cu cine îl vor face, deoarece el pleacă cu tot stafful. Eu nu am vorbit cu el, m-a sunat de dimineaţă când dormeam, probabil mă suna să-şi ia la revedere sau să-mi spună să caut alt antrenor. L-am sunat şi eu mai târziu, dar n-a răspuns. Ce să-l mai caut? Caut alt antrenor şi gata", a spus Becali la Antena 3.

Suporterii Stelei au venit în această dimineaţă la stadionul din Ghencea pentru a încerca să-l convingă pe Victor Piţurcă să rămână la conducerea echipei. Galeria urma să se întâlnească cu Piţurcă în jurul orei 13:00, dar zeci de suporteri au venit la stadion încă de la ora 11:00.

Tehnicianul nu a făcut ieri deplasarea la Braşov alături de echipă, hotărând să rămână acasă după un conflict cu Gigi Becali. Piţurcă a solicitat ca în contractul său să fie trecute clauze ce prevăd că fostul selecţioner va primi despăgubiri foarte mari, de aproximativ 20 de milioane de euro, dacă patronul va mai face declaraţii împotriva suporterilor sau a jucătorilor. Becali a refuzat, iar Victor Piţurcă a ameninţat că se retrage de la echipă în lipsa garanţiilor materiale.

Sâmbătă seara, la conferinţa de presă de după meciul cu FC Braşov, antrenorul Eugen Neagoe a declarat că Piţurcă se va întâlni astăzi atât cu suporterii, cât şi cu Gigi Becali, urmând a lua ulterior o decizie privind viitorul său.

Funda?

| pauladrian a răspuns:

A cam exagerat Piturca. Avea 600 mii pe an + 2 mil prima, nu inteleg ce ii mai trebuia.

| floryy a răspuns:

Eu cred ca becali avea dreptate... dar nu in cazul ca se baga peste antrenor...tongue