| elena a întrebat:

Ce stim despre Urziceni?
Este un municipiu la 60 km de Bucuresti, atestat din 1596, cu 3 scoli generale, 1 liceu si 2 grupuri scolare, ca obiective turistice 3 biserici si 2 conace, vreo 18 firme, dar care are si un un club de fotbal infiintat in 1954, un stadion din 1976 cu 7000 de locuri, cu o echipa de fotbal care a a jucat numai in divizia C sau B pana in 2006, cand a intrat pe prima scena fotbalistica, iar acum este campioana in Liga I, macar asa orasul va ramane mult timp in amintirea oamenilor.
Intrebarea mea este: va rezista FC Unirea Urziceni in fata meciurilor ce o asteapta?
Eu sunt fan Steaua mai mult a fotbalistilor din garda veche si a numelui echipei, dar parca a meritat asa o bataie la fundul gol. Pacat. Becali a stricat Steaua si multe lucruri in fotbalul romanesc. Am impresia ca el este si initiatorul violentei iesite din comun din stadioane. Hooooooooooooooo!

Răspuns Câştigător
| silvio a răspuns:

@Georgian, n-am inteles de ce-ai zis pardonlaughing
si-apoi crezi e vreo diferenta intre becali si toti ceilalti bashiti, pardon(!), basesti care ne vor reprezenta? insesizabila...
oops, am deviat de la subiect happy
Forza Unirea! sa ne reprezinti mai bine in Europa decat "alesii"!

6 răspunsuri:
| elena explică:

"silvio" am spus "ca am impresia ca el este si initiatorul violentei..."nu cred ca am folosit violenta verbala si-apoi nu am spus nimic rau despre Unirea Urziceni, dimpotriva...in sfarsit nu mai fac niciun fel de comentariu...ba da pentru Hoo am fost mult, mult mai pudica decat "gabrietzu". Cu bine, sportivule.

regis
| regis a răspuns:

Are Becali multe pacate, dar daca ne gandim bine a adus titlul de cateva ori in Ghencea, a dus Steaua de mai multe ori in grupele Ligii Campionilor (chiar fara meciuri de calificare, meritul ii apartine in mare masura Stelei), iar in cupa UEFA a ajuns pana in semifinale, unde sa nu uitam ca a pierdut practic nu din cauza jocului slab, ci din cauza unei caderi psihice a jucatorilor.
Violenta de pe stadioane li se datoreaza in primul rand fortelor de ordine. Atata timp cat jandarmii vor sta cu spatele la meci, echipati de razboi, vor fi in continuare violente. Respectul atrage respect, violenta genereaza violenta.

| silvio a răspuns:

Fara violenta, elena happy, chiar si verbala happy
eu nu-ti spun cu cine tin, c-ar trebui sa ma cert cu tine laughing
despre Unirea, eu ii urez succes, bravo lor pentru performanta!
suntem fanii unor echipe, f.frumos, dar in sport cel mai bun castiga.
sa fim fair play, sa le recunostem meritele, si sa fim alaturi de ei in drumul lor european!

| silvio a răspuns:

@elena, ma refeream doar la Hooo... o-ul ala, si-asta doar in gluma happy
Ok?
iar celelalte comentarii erau opinia mea, nu-ti reprosam nimic altceva, c-ai fi zis ceva de unirea, sau mai stiu eu ce...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta nu va rezista. Poate va face o figura frumoasa precum au facut ungurii de la cfr cluj in primul meci pe urma vor lua bataie pe linie, ca doar este o echipa romaneasca nu?

Becali? Asta o sa reprezinte romania (cu r mic) in PE datorita celor care l-au votat.Rusine! Rusine! Rusine! de aia ne plangem ca nu merge nimic in tara asta odata ce ies parlamentari oameni ca becali, vadim, buza aia umflat cu colagen elena basita pardon basescu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa fie foarte greu pentru ei. Dar cu un antrenor ca Petrescu... orice e posibil. Felicitari Urziceni pentru performanta reusita.

Întrebări recente