| SnakeTheChaos a întrebat:

Ce subiect as putea alege ca sa scriu o carte de mare succes, gandesc de ceva timp si nu imi vine nimic bun in cap decat ceea ce sa folosit deja

6 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Jeje, nu trebuie sa fie neaparat real nu? in cazul asta poti scrie "pe marea de sange" sau "salvarea lumii" sau ceva de genu, dar sa fie palpitant

| paul21 a răspuns:

Salut!
Daca esti pasionat de SF poti scrie o carte despre descoperirile care vor revolutiona lumea intreaga in urmatorii ani. Te poti inspira din emisiunea Sci Fi Science: Physics of the Impossible(Stiinta SF: Fizica imposibilului) care o transmite pe Discovery Science.
Alta problema pe care o poti dezbate este despre problemele populatiei in ziua de astazi. Poti construi ideea cartii pe baza opiniei tale asupra situatiei lumii. Problema cea mai mare este ca va trebui sa culegi citate ale unor oameni celebri si pareri ale mai multor personalitati si sa te ghidezi dupa ele, incluzandu-le in opera ta. O carte ca asta este foarte greu de scris!
Aceste doua subiecte vor atrage multi cititori si vor naste multe discutii in randul oamenilor. Sper ca ti-am dat idei bune! Succes!

| desisdana a răspuns:

Incearca cea mai tare faza care ti s-a intamplat, sau ziua cea mai faina, ceva de genu' asta...sau o serie de evenimente pe care sa le povestesti ca s-au intamplat de dimineata pana a 2 zi...

| norbee1994 a răspuns:

Sex,viitoru,trecutul,sau prezentul, poti iti faci o biografie desptre tine de unde ai pornit unde ai ajuns sau vei ajunge

| xCăpşunici a răspuns:

Bunawinking
Paii.Eu voi incerca sa te ajut sa vedem ce poth face big grin

Deci :

Eu am mereu multe ideei nici o data nu e lipsa happy.LA fel ca acum

:Ce zici de doi adolescenti care vin din doua lumi diferite [gen:sarac si bogat sau fericit si trist.vezi tu.']si ajung intr-una si mai diferita.happy

Sau :

Shocheaza : Scoate o carte, care e mai mult decat o aparenta adica.sa fie o carte altfel happy ceva de genuu:Am inceput cartea asta din motive banale.>Intr-o dimineata simpla am loat o foaie.si de aici aceasta capodopera big grin

Oricum, sper ca tsi-am fost de folos :*Pupici

| ciupercutza a răspuns:

Am ceva idei, poate colaboram